SLOVENSKO NAŠLO SVOJU SPIEVAJÚCU SCARLETT JOHANSSON!

Kristína Mihaľová

Slovensko má nový hudobný objav! Ak ešte nepoznáte mladučkú,len 22 ročnú talentovanú speváčku Kristínu Mihaľovú, tak teraz je ten správny čas. Prekvapujúce je, že táto útla blondýnka je nositeľkou vyzretého hlasu, s ktorým by pokojne uspela aj v zahraničnom priemysle!

Raz, vďaka jednému odporúčaniu som si pustila film Dancer in the dark, kde hrá hlavnú rolu Bjork. Ak ste ten film nevideli, tak si ho určite pozrite, je v ňom všetko. Práve skladba „Žena“ je odpoveďou na tento film.

Skladba je intímnym prejavom pocitov, ktoré v sebe ženy nosia.

Skladba o nás – ženách, sestrách, ktoré sú silné a nenahraditeľné. Obzvlásť v týchto ťažkých internetových časoch, kde je ženská krása vnímaná veľmi povrchne. Veľmi by som si priala, aby každá žena nasmerovala svoju pozornosť na veci, ktoré sú pre nás omnoho podstatnejšie. Každá žena, ktorá má odvahu ísť vlastnou cestou je obdivuhodná. Myslím si, že nepodliahnuť všetkým novodobým trendom je veľmi náročné. Preto buďme pyšné na to, aké v skutočnosti sme a čo všetko dokážeme.“

,,Skladba bola nahratá u Kamila Mikulčíka, ktorý je mimochodom skvelý multiinštrumentalista a spevák. Túto pieseň som chcela nahrať naživo so všetkými nástrojmi,preto som sa rozhodla osloviť gitaristu Jakuba Šedivého, Kamila Mikulčíka na klávesy, basgitaristku Lauru Jaškovú a Jakuba Šindlera na bicie. O video sa postaral skvelý Nikolaj Tetryachenko a Igor Korniakov. Mix, master sa zaslúžil Jiřímu Šimekovi.

,,Rada by som robila hudbu pre ľudí.“

Byť hudobným interpretom je v dnešnej době náročné aj z hľadiska dopytu. Je hrozne veľa nových vecí, mien, udalostí, ktoré člověk nestíha registrovať. Pre mňa je to každodenný boj. Nájsť prepojenie medzi mnou a publikom, ktoré ťa správne pochopí je občas náročné, pokiaľ nemáš v pláne robiť komerciu, (ktorú mimochodom obdivujem, pretože na Sk scéne je veľmi málo ľudí, ktorí to vedia robiť naozaj dobre). Podľa mňa je správne nájsť rovnováhu. Robiť veci tak, aby napĺňali nielen teba, ale aj poslucháča. Rada by som robila hudbu pre ľudí. Nájsť si spoločnú vlnu, cez ktorú budeme komunikovať.

„Na jar chcem vypustiť svoj debutový album.“

Mám už nahratých zopár ďalších skladieb, ktoré by som chcela postupne dávať von a vydať tak svoj prvý album. Mám veľkú radosť, že sa vo mne konečne pohol pocit chtíča ukázať ľudom, kto vlastne som.

KRISTÍNA MIHAĽOVÁ

je mladá speváčka a multiinštrumentalistka. Minulý rok úspešne ukončila trojjročné štúdium jazzového spevu na VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe. Kristína posobila aj ako vokalistka československých hviezd ako sú Marika Gombitová, Elán a ČS hľadá Superstar. Možete ju poznať aj z hudobného projektu „Ochepovsky“ ktorého zakladateľom je Igor Ochepovsky. Kristína je objavom súťaže „Nové Tváre SK Jazzu 2017“ a taktiež aj finalistka Hlasu ČS 2014.

,,Momentálne sa venujem hlavne prípravám vydania mojho debutového CD, ktoré by som chcela odprezentovať poslucháčom na jar, po ktorom by som veľmi rada absolvovala turné so svojími skladbami.