Skupina Sveťo Korbeľ & Personál odohrá v roku 2018 len jeden jediný koncert.

Sveto Korbel Personal Titulka na FB krst LP Ziadny respekt

Už v sobotu 6.10. v Bratislave v Randal Clube na ňom pokrstí svoju LP platňu „Žiadny rešpekt!“. Sveťo Korbeľ & Personál je názov sólového, resp. bočného projektu gitaristu skupín Slobodná Európa a Extip Sveťa Korbeľa, ktorý vznikol len pred piatimi rokmi v 2013 ešte pod názvom Cukor a bič.

O rok neskôr v 2014 ho Sveťo premenoval na Jeho Skromnosť & Personál a v 2016 mu dal už súčasný názov Sveťo Korbeľ & Personál. Kapela hrá drsný punk rock od podlahy s cieleným špinavým garážovým zvukom, pričom sama svoj štýl označuje ako garage psychedelic punk. Je ovplyvnená kapelami ako Stooges, Ramones, MC5 či Damned a vznikla Sveťovou iniciatívou, keďže sa mu časom nakopilo viacero hudobných nápadov, ktoré postupne pretavil až do hotových pesničiek, ktoré by sa však pre jeho zvyšné dve kapely štýlovo až tak moc nehodili.

Vzhľadom na zaneprázdnenosť všetkých členov „Personálu“ kapela hráva len sporadicky. Od prvého koncertu v Bratislave na lodi na Dunaji v 2014, cez minitour 2015 po Slovensku, spoločné turné po SK/CZ s kapelami Braňo Alex & Priatelia a Romanes v 2016, pár festivalov v 2017 sa v súčasnom roku 2018 objaví na pódiu len jeden jediný krát a to v sobotu 6. októbra v Bratislave v Randal clube pri príležitosti vydania vinylovej verzie zatiaľ ich jediného albumu „Žiadny rešpekt!“, ktorý sa svojej platňovej podoby dočkal po troch rokoch od vydania na CD nosiči (september 2015), pričom LP výjde presne v deň tohto koncertu spojeného s jeho krstom.

LP Sveťo Korbeľ & Personál – Žiadny rešpekt! vychádza teda 6. októbra vo vydavateľstve Matus Records (www.matusrecords.de) v limitovanej, ručne číslovanej edícii 350 kusov! Jeho predpredaj u vydavateľa začne 30. septembra a zároveň v tento deň na svojich stránkach zverejní aj ďalšie predpredajné miesta. Isté teraz je, že táto LP bude k dispozícii na zakúpenie v deň koncertu a krstu, teda v sobotu 6. októbra na autogramiáde kapely, ktorá prebehne od 11.00 do 13.00 hod. vo vinylshope Vinylové platne (www.vinyloveplatne.sk) v centre Bratislavy na Zámočníckej ulici, ako aj večer na koncerte v klube Randal! Behom októbra sa objaví aj v Rukahore Shop (www.shop.rukahore.sk), kde tento album sa nachádza zatiaľ aspoň na CD-nosiči.

Koncert so začiatkom o 20.30 hod. (vstup do klubu bude od 18.30 hod., vstupenky budú k dispozícii len na mieste) otvorí kapela Z osi (druhá kapela basgitaristu Personálu „Štula“), po nich o 21.15 hod. odohrá svoj set skupina Dafy and the Raftersna záver krátko po 22.00 hod. svoj jediný tohtoročný koncert spojený s krstom vinylu „Žiadny rešpekt!“ zahrá kapela Sveťo Korbeľ & Personál, ktorá od svojho vzniku hrá v nezmenenom zložení: Sveťo Korbeľ (Slobodná Európa, Extip) – gitara, spev, Kubo Hrčka (Ramones Bratislava, Kaktus) – gitara, spev, Martin „Štulo“ Štulajter (Z osi) – basa a Jano Hrčka (Ramones Bratislava, Kaktus) – bicie.

 

Zdroj: TS / Roman Fecko - RF music agency - www.rfmusicagency.sk