Skupina RAKOVICKY prináša letný duet v kalifornskom štýle.

cropped Rakovicky NAP 03

Po debutovom albume ‘Cicero‘ RAKOVICKY, ktorý len v marci tohto roku pokrstil Dan Bárta v Bratislave, prichádza kapela s letnou novinkou Nebudeme ako predtým. Tú možno nazvať predzvesťou nového a sviežejšieho smerovania tejto slovenskej hudobnej skupiny.

„Debutom sa pre nás definitívne skončila doba ‘temna‘, začína sa nová éra, ktorá bude uvoľnenejšia a viac fresh” prezrádza líder kapely Marek Rakovický.

‘Roadmovie-videoklip’ v štýle klipov zasnenej Lana Del Rey natočili v rakúskom Burgenlande, kam sa spevák začiatkom roka presťahoval: „To miesto ma priam očarilo. Evokuje vo mne takú ‘rakúsku Kaliforniu’. Ešte aj slnko tu svieti podobne”. Atmosferický klip režírovala Barbora Vaculová, s ktorou už spolupracovali na videoklipe ku skladbe Odvážne dievča.

Táto pieseň je o zážitku, ktorý má silu nás navždy zmeniť. Už nebudeme schopní ignorovať svoj vnútorný hlas – stane sa našou neoddeliteľnou súčasťou. Je o zážitku silnej lásky”, spomína Marek. Zošit s poznámkami i úryvkami textov našiel náhodou pri sťahovaní a okamžite v ňom zarezonovali. „Zistil som, ako dávno som si už robil poznámky v slovenčine – niektoré našli uplatnenie až teraz”, hovorí spevák, ktorého prevažná časť tvorby je v angličtine (i v ‘domovskej’ kapele Lavagance).

Duet s mladou speváčkou Livvi je o spomienke na dávne leto. „Hľadali sme speváčku, ktorá sa bude hodiť k Marekovmu hlasu a zároveň to bude niekto neopozeraný a svieži. Našli sme Dianu Olíviu Zemkovú alias Livvi, ktorú nám odporučil náš manažér Smasho. Pracovalo sa nám s ňou veľmi dobre a ani do budúcna spolupráce a hosťovanie umelcov v našich skladbách nevylučujeme”, vraví producent a klávesista Oliver Fillner, autor hudby.