Selah Sue v decembri zavíta do Bratislavy

Selah Sue v decembri zavíta do Bratislavy  BOMBING

Belgická speváčka Selah Sue, ktorá vo svojej tvorbe mieša reggae so soulom, sa v pondelok 10. decembra ukáže v Bratislave. Informuje o tom webová stránka babylonatelier.sk. Vstupenky na jej koncert by sa už čoskoro mali dať kúpiť v sieti Ticketportal. Na svojom prvom slovenskom vystúpení predstaví debutový eponymný album, ktorý vydala vlani v marci.

Selah Sue, občianskym menom Sanne Putseys, sa ako 15-ročná začala učiť hrať na gitaru a skladala prvé piesne. Keď mala 17 rokov, odmietla podpísať zmluvu s vydavateľstvom Universal, pretože chcela spievať iba svoje vlastné pesničky.

Pokračovala tak vo vlastnom hudobnom smerovaní, pričom okrem hudby sa venovala aj štúdiu psychológie, ktorá jej podľa jej vlastných slov pomohla porozumieť ľudským emóciám. V roku 2008 vydala svoju prvú EP nahrávku Black Part Love obsahujúcu 5 skladieb.

O rok neskôr sa už predstavila na významných holandských festivaloch North Sea Jazz Festival a Lowlands a priestor dostala aj v belgických a holandských televíziách. Dopyt po jej koncertoch pritom neustále rástol. V roku 2010 už koncertovala aj na maďarskom festivale Sziget a v Antverpách predskakovala slávnemu Princeovi.

V marci 2011 vydala spomenutý album Selah Sue, z ktorého napríklad vo Francúzsku predala približne 200-tisíc kópií. Okrem singlov ako This World, Raggamuffin alebo Crazy Vibes nahrávka obsahuje aj duet so Cee Lo Greenom s názvom Please. Medzi najnovšie úspechy talentovanej 23-ročnej hudobníčky patrí vystúpenie na kráľovskej svadbe luxemburského princa Guillauma, ktorý si 20. októbra vzal Belgičanku Stéphanie.

 

 

 

 

  • Autor: Tomáš