SARA LUGO & NEXT GENERATION FAMILY

SARA LUGO & NEXT GENERATION FAMILY BOMBING

Festival Uprising tento rok navštívi aj Sara Lugo, stúpajúca hviezda (nielen) európskej reggae scény. Na Zlaté Piesky má namierené spolu so svojou kapelou Next Generation Family. Táto 27-ročná šarmantná diva z Mníchova s portorikánskymi koreňmi sa do výslnia dostala v roku 2012, kedy sa objavila na populárnom Reggaeville Riddime v kolaborácii sKabaka Pyramid so singlom “High and Windy”.

Dva roky na to prišla ešte s mocnejšiou a úspešnejšou, “Really Like You”, ktorú naspievala spolu s Protoje-m. Obidve skladby sa následne po boku ďalších desiatich trackov objavili na jej druhom albume Hit Me With Music. Vydával jej ho uznávaný label Oneness Records, a priniesol jej veľký úspech. S piesňami ako “Play With Fire”, “I Wish” či “Dubbing Is A Must” sa nadobro stala miláčikom reggae fanúšikov po celom svete.

Skoro na všetkých svojich trackoch sa podieľala aj na ich produkcii, tak to bolo aj pri jej prvom albume What About Love z 2011-teho. Po ňom začala koncertovať po celej Európe, a svoju hudobnú message odovzdala aj USA a Južnej Amerike. Kariéru odštartovala už pred vyše dekádou, kedy naspievala vokály pre svojho terajšieho producenta Umberto Echo a o dva roky už vydávala svoje prvé remixy world music kapely Quadro Nuevo. Vtedy začala prehlbovať svoj talent, našla si vlastný štýl a začala v ňom tvoriť. V jej repertoári okrem reggae nájdeme aj lahodné prvky soulu, popu či jazzu, a medzi ostatnými spoluprácami jej nechýbajú ani mená ako Jahcoustix, Naptali či Ras Muhamad.

Uprising festival sa uskutoční 21. – 22. augusta na Bratislavských Zlatých pieskoch. Do teraz organizátori potvrdili tieto mená:

ANTHONY B, BEARDYMAN, BROTHER CULTURE, BUNNY WAILER, CHUCK FENDA, CIAN FINN, COOKIE THE HERBALIST, DANNY RANKS, DOPE D.O.D., EARL GATESHEAD – TROJAN SOUND SYSTEM, IRIE MAFFIA, JAH SUN, LITTLE PEPE, MAD PROFESSOR & EARL 16, MATISYAHU, MUNGO’S HI-FI SOUNDSYSTEM, O.B.F. FT. SHANTI D, PANDA DUB, SARA LUGO & NEXT GENERATION FAMILY, SHY FX, SKARRA MUCCI, SOLO BANTON, SOOM T FT. JSTAR, SYMBIZ SOUND & ZHI MC, UB40

Zdroj: TS / www.uprising.sk