Robert Pospiš a Martin Sillay pokrstia 29. novembra nový album Doba

Robert Pospiš a Martin Sillay vydávajú nový album Doba, pracovali na ňom tri roky BOMBING 2

Robert Pospiš - Martin Sillay - Doba

Čerstvú nahrávku Doba pokrstí hudobná dvojica v bratislavskom komornom divadle TICHOspol. Krst sa začína o 19 hodine a jeho súčasťou bude aj koncert, na ktorom Robert Pospiš a Martin Sillay zahrajú niekoľko skladieb z nového albumu. O týždeň neskôr , v sobotu 7. decembra, predstavia hudobníci Dobu v prešovskej Christianii.

 

Tri roky po debute Príchody Odchodov prichádzajú Robert Pospiš a Martin Sillay s novým albumom Doba. Nahrávka obsahujúca celkovo 13 skladieb vychádza vo vydavateľstve Real Music House ako papierový digipack a tiež ako digitálny release vo formátoch flac a mp3. O obal CD sa postarala absolventka VŠVU Zuzana Kmeťová. Druhý štúdiový album nahrali Pospiš a Sillay bez hostí. Sami sa postavili aj za celé nahrávanie, produkciu a mix, a aj preto ho považujú za ich najosobnejšiu nahrávku. Mastering albumu zverili hudobníci londýnskemu mastrovaciemu štúdiu Red Masterig London. “Vieme, že Doba sa nebude páčiť každému, ale o to nám ani nešlo. Viem, že v našej krajine sú ľudia, ktorí ju pochopia,” dodáva Robert Pospiš, ktorý sa s Martinom Sillayom už roky venuje aj hudobnej produkcii. V ich vydavateľstve Real Music House v ostatných rokoch vyšli albumy od Nikolaja Nikitina, Erika Rothensteina či Pressburger Klezmer Band. “Záleží nám na tom, aby Dobu počuli ľudia, ktorí v našej hudbe nájdu aj svoje príbehy. Verím tomu, že sa to podarí,” uzatvára hudobník, ktorý verí, že sa album dostane k poslucháčom s potrebou po hudobnej výpovedi. Súčasťou vystúpení bude aj čítanie z Pospišovej debutovej básnickej zbierky Sme to my?. Tá vyšla vo vydavateľstve Limerick, za ktorým stojí hudobník a spisovateľ Štefan “Vandal“ Chrappa.

 

“Začalo sa to ešte v decembri 2010. Vtedy som mal v prehrávači prvú verziu skladby Alebo O. Tri minúty a štyridsať sekúnd. Bola to nahrávka zo skúšobne. Zašumená a nevyhraná. Dve slohy, dva refrény a koniec. Nič. Začiatok niečoho, o čom sme sa s Martinom bavili celé roky. Generačná doska. O nás, o dobe, v ktorej žijeme. O ľuďoch, o neúspechoch, o radosti z ľudí, ktorí vnímajú umenie rovnako ako my. Poctivci. Takí, ktorí neklamú ani nehľadajú ľahšie cesty. Pre nich sme chceli nahrať našu novú dosku,” približuje príbeh albumu Doba spevák, básnik a multiinštrumentalista Robert Pospiš. Spolu s Martinom Sillayom nahrávku slávnostne uvedie do života už v piatok 29. novembra v divadle TICHO a spol. Vzhľadom ku komornej atmosfére vystúpenia je kapacita obmedzená.   

 

Teaser k albumu Doba nájdete na:

http://www.youtube.com/watch?v=00TFSgmhLJU

Singel Alebo O si môžete vypočuť na:

https://www.youtube.com/watch?v=Ad9op3yx67I

CD Doba objednávajte na:

http://www.realmusichouse.sk/cd11.html

Album vo formáte mp3 alebo flac si môže zakúpiť na:

http://realmusichouse.bandcamp.com/

 

 

Viac info:

www.robertpospismartinsillay.com

www.facebook.com/RobertPospisMartinSillay

www.realmusichouse.sk