Richard Müller – Potichu Tour 2,5 / Čadca

Richard Müller - Potichu Tour 2,5   / Čadca BOMBING

Blížia sa letné horúce dni a okrem kúpania sa začnú napĺňať aj priestory určené na festivaly a rôznorodé koncerty. Ten môj sa začal v severnej časti Slovenska v mestečku Čadca 22.05. 2012 v Mestskej športovej hale Pratex, kde veľkým lákadlom bol Richard Müller a jeho hosť Dan Bárta v ich spoločnej POTICHU TOUR 2,5..

Koncert sa pre nás nezačal práve najlepšie. Trochu stresu po ceste zo Žiliny do Čadce kde v týchto dňoch prerábajú cestu sme nečakali. Ale našťastie, aj keď s 20 minútovým meškaním, sme dorazili J Hala postavená ešte za socíku vyzerala ako vystrihnutá z hororového filmu. Už z diaľky sme počuli známe tóny, ktoré nás magneticky priťahovali tak, že sme si ani nestačili vo vestibule pozrieť slečnu v čiernom a suveníry a CDnosiče (dokonca aj jedno LP), ktoré ponúkala.

 

Po usadení nás prekvapila vynikajúca akustika, kde boli jasne a zreteľne počuť krásne tóny nástrojov. Richard Müller sa ukázal ako vyzretý umelec, nielen spevom ale i slovom a jeho monológy neunavovali, ba naopak! Fanúšikovia s otvorenými ústami hltali každé Rišovo slovo.

 

Jeho umeleckému prejavu sa nedalo vytknúť absolútne nič. Kysucký koncert neustále gradoval, a keby kamery ihneď zachytili toto majstrovské dielo, ktorého sme boli súčasťou, vedela by som si toto video pozrieť určite ešte viackrát.

Asi v polovici koncertu sa na pódiu objavil  Dan Bárta. Jeho fenomenálny hlas prekonal všetky očakávania prizerajúceho sa publika.

Samozrejme hlasovým prejavom nezaostával ani Rišo. Bol jedničkou a s jeho nezameniteľný speváckym prejavom, ktorý k nemu neodmysliteľne patrí.

Dokonale využil zbrane, ktoré mu dal do rúk skladateľ, textár a Rišov veľmi dobrý kamarát Jaro Filip.

Vedela som, že Richard Müller pozýva iba špičkových hosti a bolo by veľkým hriechom nespomenúť tak skvelých hudobníkov. Hudobníci  hrali zo srdca a bol to úžasný zážitok, ktorý prajem zažiť každému, kto miluje hudbu. S ľahkosťou a genialitou boli vedené sóla na saxofóne a sólovej gitare. To všetko dopĺňali bicie a nenápadná basgitara, ktorá útočila na naše zmysly. A ten klávesák tomu dodal tú správnu vážnosť a eleganciu.

Klobúk dole aj pred majstrom zvukárom ktorému sa tieto nehostinné priestory podarilo ozvučiť priam dokonale a považovala by som to za hotový zázrak J  . Všetkým predviedli, že hudba je ich životnou láskou a kvalitný zvuk sa dá dosiahnuť úplne všade.

Ďakujeme ti Rišo, za ten pocit, že dobrá hudba sa dá robiť aj na miestach, ktoré nie sú práve prednostne na to určené. Týmto projektom ste chlapci opäť posunuli latku vyššie a tí, ktorí sa Vám budú chcieť aspoň vyrovnať to budú mať veľmi ťažké.

Ešte raz by som chcela POĎAKOVAŤ všetkým umelcom, zvukárom a organizátorom. A vy ktorí sa rozhodujete alebo ste sa nevedeli rozhodnúť či ísť na koncert Richarda Müllera navrhujem jedno CHOĎTE a zabavte sa, stojí to zato..

 

zdroj foto: http://www.e-kysuce.sk