Ricco a Claudia zverejnili videoklip Slávny Básnik

Ricco a Claudia zverejnili videoklip Slávny Básnik BOMBING 3

Ďalšou novinkou strieborného dua z česko-slovenského X Factoru je skladba inšpirovaná reálnou postavou. Uhádnete, o kom pieseň je? Novinka z dielne mladých spevákov je druhým singlom z pripravovaného albumu, ktorý uzrie svetlo sveta koncom roka. Videoklip sa natáčal hneď v niekoľkých lokalitách a priestoroch.

Objavujú sa v ňom scény z Refinery galleryFitness centra, ale i tanečnej školy Dansovia Petra Modrovského. Práve tento skvelý tanečník sa v klipe zhostil úlohy tanečného partnera Miss Sympatia 2012 – Dominiky Tóthovej. Krásna misska je priateľkou rapera Kaliho, ktorý je ústrednou postavou videoklipu. To nás privádza k tomu, že téma piesne sa týka práve jeho a pre RiccaClaudiu bol inšpiráciou.

O vizuál sa opäť postaral Dušan Krajčovič, pričom scenár i réžia sú počinom už spomínaného Kaliho. V klipe sa objavuje aj talentovaná huslistka Barbora Botošová, ktorá prostredníctvom svojich huslí dodala piesni teatrálnosť.  O ďalšie nástrojové interpretácie sa postarali klavirista Marek Danko, či Slávo Repaský, ktorý hrá na gitaru. Konečný mix skladby vydavateľstvo zverilo do rúk Marekovi Šurinovi. Pieseň otextoval Miro Čimo, ktorý si RiccaClaudiu vzal pod svoje ochranné krídla a je manažérom dvojice i Kaliho.  „Slávny Básnik je o tom, že každý máme sen, mnohokrát však musíme niečo obetovať. Ľudia z nášho okolia nás občas vnímajú, že uprednostňujeme niečo iné. V našom prípade je to hudba a namiesto toho, aby sme v nich našli oporu, nachádzame nepochopenie,“ prezradila Klaudia Farkašová zo speváckeho dua.

Zdroj: TS / Janka Marczellová/ Kali Records / Foto: Dušan Krajčovič