Reggae festival Uprising odhalil headlinera 10. ročníka

Reggae festival Uprising odhalil headlinera 10. ročníka BOMBING

Oslava 10. výročia najväčšieho slovenského reggae festivalu UPRISING 2017 bude veľkolepá. Už doteraz ohlásené mená (ALPHA BLONDY, IRIE RÉVOLTÉS, PENDULUM DJ SET & VERSE, MEDIAL BANANA, ZION TRAIN, MACKA B & ROOTS RAGGA BAND a veľa ďalších) sú zárukou skvelej okrúhlej oslavy na konci leta. 

Pred malou chvíľou organizátori zverejnili zatiaľ najväčšie meno, ktoré sa predstaví na konci augusta na Bratislavských Zlatých pieskoch. Na Uprising príde svetový hitmaker, držiteľ Grammy a umelec, ktorý udržuje reggae a dancehall hudbu aj kultúru v povedomí poslucháčov už vyše 20 rokov – SEAN PAUL.

Sean Paul odštartoval svoju hudobnú kariéru v roku 1996, v roku 2003 získal ocenenie Grammy za najlepší reggae album roka, vrchol svojej kariéry zažíva v poslednej dobe a dnes neprejde deň, kedy by nebola jedna z jeho pesničiek hraná v rádiu. Sean Paul je bezpochyby najhranejším a najpopulárnejším jamajským interpretom súčasnosti.

Prispelo k tomu množstvo spoluprác s trendy menami poslednej doby ako Sia, Migos, Dua Lipa, Clean Bandit, Tory Lanez, ktoré sa pridali do zoznamu spoluprác s etablovanými hviezdami ako Beyonce, Rihanna, Nicki Minaj, Major Lazer, Jay Z, Busta Rhyms, Kelly Rowland, Kylie Minogue, Enrique Iglesias, 2Chainz, Eve, no taktiež s reggae a dancehall prominentmi ako Damian ‘Jr Gong’ Marley, Chi Chi Ching, Mr. Vegas, Beenie Man či Tami Chynn.

Sean Paul – bio

Sean Paul sa narodil 8. januára 1973 v Kingstone, je jedným z najikonickejších umelcov z Jamajky vôbec. Má skutočne multikultúrne korene, keďže jeho rodičom v žilách prúdi anglicko-portugalsko-čínsko-jamajská krv. Jeho mama je uznávaná maliarka, po ktorej zdedil lásku k umeniu a jeho otec pochádza z rodiny športovcov. Sean Paul bol jamajským reprezentantom vo vodnom póle od svojich 13-tich, no keď mal 21 rokov s vodným pólom skončil a začal sa naplno venovať hudbe.

Jeho hudobné začiatky ovplyvnili najmä Lt. Stitchie, Major Worries a Supercat. Postupne začal písať vlastné pesničky a po zoznámení sa s členmi reggae formácie Third World sa mu otvorili dvere do hudobného sveta.

V roku 2002 sa stal jeho album Dutty Rock dvakrát platinovým v USA a Spojenom Kráľovstve s predajom vyše 3 400 000 kusov. Trumpfol ho s hitom “Temperature” z roku 2006, ktorý sa dokonca stal štyrikrát platinovým v USA s predajom vyše 4 000 000 kusov. Okrem toho, že je Sean Paul prvotriednym vystupujúcim, rapperom a hercom, je taktiež žiadaným producentom a spolupracoval už s množstvom najlepších jamajských umelcov.

Na Facebooku má 11 miliónov fanúšikov a na YouTube sa pozretia všetkých skladieb s jeho menom počítajú na miliardy. Okrem výhry a niekoľko nominácií Grammy má na svojom konte aj niekoľko MOBO Awards a MTV Awards. Len máloktorý umelec sa môže pochváliť vyše 200 piesňami, z ktorých sa takmer 40 dostalo do rebríčkov Top 100 v UK a US, 20 do Top 10-tky a (zatiaľ) 7 na prvé miesto.

https://www.youtube.com/watch?v=cD6GL4080pg

Už teraz sa môžete tešiť na hity ako “Get Busy“, “Like Glue”, “Temperature”,We Be Burning“, “I’m Still In Love With You“, či najnovšie “No Lie“, “Crick Neck”, “Tek Weh Yuh Heart”, “Body”, “Cheap Thrills” a množstvo ďalších.

Uprising massive pripravte sa na obrovskú show – na Uprising Festival 2017 prichádza jeden z najväších hitmakerov na planéte, Sean Paul s kompletnou kapelou a profi tanečníčkami.

 

Zdroj: www.uprising.eu 
Foto: www.allseanpaul.com