Real Something Series predstaví v Bratislave lahôdky spomedzi alternatívnych gitaroviek

Real Something Series predstaví v Bratislave lahôdky spomedzi alternatívnych gitaroviek BOMBING 1

Šesť kapiel, tri dni, jeden klub. Premiérový ročník trojdňovej Real Something Series predstaví 27., 28. a 29. októbra 2015 v bratislavskom klube Fuga šesť lahôdok (nielen) pre fanúšikov alternatívnych rockových žánrov. Predstavia sa Mutiny on the Bounty z Luxemburska, Get Your Gun z Dánska, Rosa Parks z Maďarska, české skupiny Manon Meurt a Nuly a domácu scénu budú zastupovať The Ills.

Zhodou okolností sme dostali ponuky na kapely, ktoré sme už dávnejšie mali v pláne priviezť do Bratislavy – Mutiny on the Bounty a Get Your Gun,“ hovorí Tatiana Lehocká z agentúry Real Something, ktorá má za sebou už množstvo koncertov zahraničných skupín, prvýkrát však pripravuje viacdňovú akciu. „Myslíme si, že ide jedinečný o koncept. Nebude to ani koncert, ale ani festival. Budú to tri večery kvalitnej, hlučnej a skutočnej hudby.

Ťahákom budú určite luxemburskí math-rockeri Mutiny on the Bounty, ktorí tento rok vydali svoj tretí album Digital Topics a ohlasy naň sú ešte nadšenejšie ako pri predchádzajúcich dvoch nahrávkach. MOTB totiž do škatuľky math rocku hádžu aj kúsky indies, post hardcoru a temnej elektroniky. Luxemburské kvarteto si zahralo už aj na veľkých pódiách známych festivalov, organizátori z Roskilde nešetrili chválou: „V jednej pesničke využívajú viac nápadov, ako mnohé iné kapely na celom albume. Je to brutálne nádherný, melodický rock, ktorý dostane každého, kto sa ponára do hudby aj mozgom aj guľami…

Get Your Gun 2015 - kópia

Tradičné zloženie gitara – basa – bicie dopĺňajú v dánskom projekte Get Your Gun husle a spoločne vytvárajú temnú náladu studenej severskej krajiny. Počuť v nej agresivitu stoner rocku aj melanchóliu severského folklóru. Organizátori videli Dánov vlani na festivale Glimps v Belgicku a bolo to jedno z najlepších vystúpení toho ročníka.

ROSA_PARKS - kópia

Je zrejmé, že hudobníci, ktorí si dajú meno Rosa Parks podľa známej afroamerickej aktivistky, budú fajn ľudia, no kvarteto od našich južných susedov je aj partia skvelých muzikantov. Zahrali si už hádam v každej európskej krajine s kapelami ako And So I Watch You From Afar či God Is An Astronaut, niekoľko koncertov odohrali aj na Slovensku a každý z nich bol pre návštevníkov silným zážitkom – nečudo, ich kombinácia math/post rocku, indies a punku je na pódiu jedna veľká smršť.

Manon Meurt

Len do počtu nebudú však ani zástupcovia česko-slovenskej scény. Manon Meurt, to je čistá shoegazová krása. Štvorica z Rakovníka patrí k tomu najlepšiemu v našich končinách a má predpoklady preraziť aj v zahraničí. Naposledy tourovali po Británii a nebolo by žiadnym prekvapením, keby si ich tam všimol niekto dôležitý z hudobného biznisu…

Skupina Nuly z Českých Budějovíc sama seba na sociálnych sieťach opisuje lakonicky: Nuly – tříčlenná kapela a svoj žáner ako sad pop/alternative. Ťažko povedať, či sú návštevníci ich koncertov smutní, no asi takto by mohol znieť česko-slovenský underground, keby vznikal v súčasnosti…

A na záver domáci – slovenská post-rocková jednotka The Ills. Aj keď, len o post rock už u nich nejde, chalani obohatili skladby o shoegazové hlukové steny, metalovú tvrdosť a punkové nasadenie. Aj napriek (alebo vďaka) dvom zmenám v zostave sú v súčasnosti v najlepšej forme.

Každý deň zahrajú vo Fuge dve skupiny, návštevníci si môžu zakúpiť permanentku na všetky tri koncerty za 15 eur v predpredaji (17 na mieste), alebo lístky na jednotlivé dni po 7 eur.

Program

  • Utorok, 27. 10.: The Ills (SK) + Mutiny on the Bounty (LUX)
  • Streda, 28. 10.: Manon Meurt (CZ) + Rosa Parks (HU)
  • Štvrtok, 29. 10.: Nuly (CZ) + Get Your Gun (DK)

FB event:

https://www.facebook.com/events/451728084952161/451728091618827/

Links:

Real Something
http://realsomething.com/
https://www.facebook.com/someREALthing

Mutiny on the Bounty
http://www.motb.net
https://www.facebook.com/mutinyonthebountytheband

Get Your Gun
http://www.getyourgun.dk/
https://www.facebook.com/getyourgundk

Rosa Parks
https://rosaparkshun.bandcamp.com
https://www.facebook.com/rosaparkshun

Manon Meurt
https://manonmeurt.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/manonmeurt

Nuly
https://nuly.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Nuly-126587586559/

The Ills
http://theills.net/
https://www.facebook.com/theills

 

Zdroj: TS / Mário Gešvatner / www.realsomething.com /