Purist prichádzajú s novým singlom

Purist prichádzajú s novým singlom BOMBING

Po dlhšej pauze prichádzajú Purist na nový rok s novým singlom a novým zvukom. Po tom ako v máji ukončili púť svojho úspešného debutového albumu Colourful Noise, ktorý nahrávali v renomovaných štúdiách v Kodani, a obehli s ním mnoho Slovenských, zahraničných klubov a festivalov sa na jeseň 2016 naplno pustili do práce na nových skladbách a na jar tohto roku plánujú vydať nové EP, ktorého názov nechávaju ešte v tajnosti.

Zvuk nového EP nám predstavujú singlom Timelapse, ktorý vyšiel 31.1.2017 Nový singel od Purist – Timelapse je najosobnejšia skladba kapely, aspoň tak o ňom rozprávajú zakladajúci členovia Juraj Peták a Alan Prekop. Text odzrkadľuje vzťah frontmanov a život Purist po vydaní debutového albumu. “Ako to býva, u každého v živote nastanú raz za čas veľké zmeny, ktoré často pohnú udalosťami rôznym smerom a nás s Jurom dostali do dlhodobejšieho konfliktu. Obaja sme na určitý čas videli budúcnosť v naších osobných životoch inak a naše dlhoročné priateľstvo na tom dosť utrpelo. Po chvíli nám to prišlo veľmi ľúto a po dlhších rozhovoroch sme si spoločne sadli spoločne v skúšobne, zahodili svoje egá za hlavu a začali sme tvrdo pracovať aby sme vrátili veci okolo nás tak ako boli a výsledkom je Timelapse. Je to veľmi osobná skladba a naša srdcovka. Alan Prekop v novom singli od Purist by človek ťažko hľadal klasickú kompozíciu na akú sme v modernej hudbe zvyknutí.

Klasický skelet pozostávajúci z refrénov a strof Purist nahradili úvodným prológom a štyrmi dejstvami, ktoré Vás dostanú do deja so silnými prechodmi a synthami. Na záver čisto elektronická skladba vrcholí pripojením gitár a basgitary, kde sa čisto elektronická hudba spája s kapelným zvukom live nástrojov čo je pre Purist tak špecifické.

Tags: