Princezná bieloruskej elektropopovej scény Mustelide zavíta do Bratislavy – už 6.apríla v The Peach

Princezná bieloruskej elektropopovej scény Mustelide zavíta do Bratislavy - už 6.apríla v The Peach BOMBING 3

Mustelide – vlastným menom Natalia Kunitskaya – je speváčka, autorka piesní a producentka pochádzajúca z Minsku, nového východoeurópskeho centra elektronickej a experimentálnej popovej hudby. Na domácej hudobnej scéne je považovaná za špičku, v roku 2014 získala cenu ako najlepšia sólová umelkyňa, jej debutový album ‘Secret’ bol vyhlásený za najlepší indie pop / elektronický album roka.

Druhý album ‘SPI’ (Sun Woofer) vyšiel v apríli 2016 a v bieloruských iTunes rebríčkoch sa okamžite ocitol na top priečkach.  Do Bratislavy príde zahrať po prvý krát už 6.apríla 2017, podujatie organizuje vydavateľstvo go2stage v spolupráci s projektom podpory koncertov zahraničných interpretov na Slovensku WELCOME!

Počas svojich live vystúpení pracuje Mustelide s dvoma syntetizátormi, grooveboxom a samplerom, ktoré dopĺňa o jemný spev vo svojom rodnom jazyku. Jej hudba znie moderne a atraktívne exoticky. Éterické vokály, tajomná ale priateľská atmosféra a vesmírne znejúce zvuky tvoria dokopy zaujímavé umelecké sólové vystúpenie, počas ktorého máte možnosť vstúpiť do vnútorného sveta Mustelide.

Tvorbu Mustelide poznajú aj na západe, jej skladby sa ocitli v rebríčkoch rádia SomaFM v San Franciscu, pesnička ‘SPI’ sa dostala na britskú kompiláciu Touched 3. V posledných dvoch rokoch vystupovala na festivaloch Reeperbahn Festival v Hamburgu, Tallin Music Week, MENT Ljubljana, Music & Media Fínsko, Vilnius Music Week, Moscow & St. Petersburg Music Week, Jetlag Festival USA a mnohých ďalších zahraničných showcase podujatiach.

Nenechajte si ujsť príležitosť vidieť Mustelide naživo v príjemných komorných priestoroch klubu The Peach na Mariánskej ulici v Bratislave – už 6.apríla 2017, začiatok je o 20:00. Vstupenky sú v predaji cez službu Tootoot za 5€, kapacita je obmedzená iba na 30 ľudí – tootoot.co/sk/events/58becfc8b679d108b01117a4.

O vydavateľstve go2stage

Vydavateľstvo go2stage sa prioritne venuje mladým kapelám alternatívneho charakteru. Vydavateľstvo vydalo doposiaľ album kapelám Millhouse, Fúzy Múzy, Martina Javor, Saténové ruky, Tante Elze – digitálne EP. Albumy Martiny Javor a Saténových rúk sa objavili medzi top slovenskými albumami roka 2015. Najnovšie začína go2stage spoluprácu s mladým talentovaným interpretom vystupujúcim pod menom Adalbert, s prešovskou kapelou Papyllon a s aktuálnym víťazom ocenenie Radio Head Awards 2017 v kategórii Objav roka.

O projekte WELCOME!

WELCOME! je podporný projekt koncertnej služby Tootoot, ktorý ponúka zahraničným kapelám a promotérom PR podporu a priestor na prezentáciu. Cieľom je pomôcť zahraničným indie kapelám, interpretom a promotérom s propagáciou ich tvorby a koncertu slovenskému publiku. WELCOME! chce pomôcť rozprúdiť život na slovenskej hudobnej klubovej scéne, priniesť viac hudobných poslucháčov do klubov a motivovať tak zahraničné kapely zaradiť Slovensko na mapu svojich tour. 

WELCOME#1 bol venovaný ukrajinskej kapele SINOPTIK, ktorá na Slovensku odohrala koncerty v Žiline aj v Bratislave a na Slovensko sa rozhodne vďaka skvelej odozve plánuje čoskoro vrátiť.

Viac informácií: about.tootoot.co/novinky/startujeme-novy-projekt-welcome

 

Linky:

 

Zdroj: TS / Daniela Grečnerová / PR manažér, Tootoot Live Promotion