Opäť úplne iná Jana Kirschner: Vypočujte si prekvapujúci nový singel Muzika!

Opäť úplne iná Jana Kirschner: Vypočujte si prekvapujúci nový singel Muzika! BOMBING

676782

Už zajtra vychádza druhá polovica projektu Moruša, album Moruša Čierna. Prvou ochutnávkou je singel Muzika!, ktorý je jedným z najväčších prekvapení, aké Jana Kirschner počas svojej kariéry fanúšikom prichystala. Vypočujte si skladbu plnú energie, v ktorej hudobníci rozdávajú radosť len s minimom slov.

Autormi piesne sú Jana Kirschner a jej partner a producent Eddie Stevens, ktorého vplyv na speváčkinu tvorbu je v hravej novinke počuť viac než kedykoľvek predtým. Singel Muzika! predznamenáva očakávaný album Moruša Čierna, ktorý vychádza už v pondelok 27. októbra.

Skladba je o muzike, o hudbe, o láske k nej, ktorá ma sprevádza celým mojím životom a vedie všetky moje životné kroky. O snoch, ktoré som tajne snívala ako dieťa z Červenej Armády v Martine. O tom, čo ma inšpiruje, povznáša, rozplače a povzbudí. Napísali sme ju spoločne s Eddiem a je to skladba netradičná už len v tom, že sa v nej poslucháč nedočká žiadnych dlhých textov. Je to doslova najväčšie prekvapenie mojej doterajšej hudobnej kariéry… Mám z nej obrovskú radosť a verím, že sa nájde množstvo ľudí, ktorí túto radosť budú zdieľať so mnou,” opisuje Jana Kirschner netradičnú novinku.

V piesni znejú hlasy vyše tisíc ľudí

Pieseň Muzika! nahrávali špičkoví hudobníci v Londýne, v Prahe a v Banskej Štiavnici v štúdiu Oskara Rózsu. Na bicie hral Tom Skinner, gitaru nahral Alastair McNeill a perkusie Dan Darriba. Syntetizátory si zobral na starosť Eddie Stevens, ktorý je producentom celého projektu Moruša. Vokály opäť naspieval mužský spevácky kvartet Skety, no v nahrávke sa ukrývajú aj hlasy známych muzikantov.

Spolu ju nahrávalo vyše tisíc ľudí z rôznych kútov Slovenska a Česka. Použili sme hlasy mnohých ľudí, muzikantov a priateľov. V skladbe znie aj dav z koncertu z českého mestečka Protivín, kde sme koncertovali s Morušou koncom augusta,” prezradila speváčka. Zaujímavosťou je, že novinka má už v čase vydania na konte prvý medzinárodný úspech. Stala sa totiž jednou z dvoch skladieb, ktoré si vybralo nezávislé britské hudobné vydavateľstvo Doubledrop a vydá ju na špeciálnom vinylovom singli v niekoľkých krajinách sveta.

Unikátny projekt Jany Kirschner a Eddieho Stevensa Moruša je rozdelený na dve časti. Album Moruša Biela vyšiel minulý rok vo vydavateľstve Slnko Records. Nahrávka a následné vypredané turné sa stretli s veľkým záujmom fanúšikov, album a koncerty ocenili aj hudobní kritici. Okrem Slovenska a Česka zaujala Moruša Biela aj zostavovateľov prestížneho rebríčka World Music Charts Europe, v ktorom sa album v apríli tohto roka umiestnil na 6. mieste.

Nový album si už fanúšikovia môžu objednať v predpredaji na stránke vydavateľstva Slnkorecords.sk, v ponuke je aj spoločné balenie oboch albumov. Moruša Biela vyšla v máji aj na vinylovej platni, Čierna by sa mala v LP formáte dostať na trh ešte pred Vianocami. Projekt Moruša prináša pod hlavičkou Orange Music Live generálny partner, spoločnosť Orange Slovensko.

 

Zdroj: TS
Foto: Tomáš Ormandy