Do Bratislavy sa začiatkom budúceho roka vráti Goran Bregović

Goran Bregović bol v Bratislave úžasný BOMBING 2

goran_bragovic_promo_nikoleta_13

Po roku a pol sa do Bratislavy vráti kráľ balkánskej hudby. Goran Bregović vystúpi aj so svojím Wedding And Funeral Bandom 11. februára 2015 v bratislavskom NTC. Popri materiáli z aktuálneho albumu Champagne for Gypsies predstaví najmä prierez svojou, už takmer 40-ročnou, muzikantskou kariérou.

Na koncerte nebudú chýbať ani najväčšie “odrhovačky”, ktorými sa Goran preslávil a ktoré tvoria nezameniteľnú hudobnú kulisu ku kultovému filmu Underground (1995) a ďalším bláznivým počinom režiséra Emira Kusturicu. Popri balkánskych vypaľovačkách však v oddychových pasážach zaznejú aj neuveriteľne precítené pomalé melódie, ktoré vyvolajú túžbu poznávať cudzie svety a kultúry.

Goran Bregović spolupracoval počas svojej kariéry s nepreberným množstvom slávnych umelcov – len na jeho poslednom albume sa podieľali ostrieľaní hudobníci z Gypsy Kings či Gogol Bordello. V minulosti nahrával a koncertoval aj s Iggym Popom či Cesáriou Evorou. Zaujímavosťou je, že do Bratislavy sa Goran vždy veľmi teší. Sám tvrdí, že tu cíti akúsi kultúrnu spriaznenosť a vie, že tunajšie publikum mu dobre rozumie.

Zdroj: TS
Foto: Nebojsa Babic