One Day Jazz Festival predstaví hviezdu Avishaia Cohena

One Day Jazz Festival predstaví hviezdu Avishaia Cohena BOMBING

avishaicohen-571

Ďalší z cyklu jazzových festivalov ONE DAY JAZZ FEST uvedie už o pár dní fenomenálny slovenský bubeník Martin Valihora. Po legendách Hiromi, Tower of Power či Chaka Khan prijal tentokrát Martinovo pozvanie vystúpiť na Slovensku celosvetovo uznávaný basgitarista, kontrabasista, spevák a skladateľ v jednej osobe – Avishai Cohen.

Po obrovskom aprílovom úspechu prichádza ONE DAY JAZZ FESTIVAL už po druhýkrát v tomto roku. Ako inak, opäť s unikátnou hudobnou lahôdkou pre milovníkov tej najlepšej hudby. Po uznávanom americkom bubeníkovi Chrisovi Daveovi, ktorý zahviezdil ako headliner jarného ONE DAY JAZZ FESTIVALU, si to v novembri namieri na Slovensko ďalšia jazzová ikona.
„Veľmi sa teším, že po klubovej scéne sa opäť vraciame do priestorov bratislavského Istropolisu, kde môžeme zažiť veľa krásnej kvalitnej hudby pre zmenu v komfortných podmienkach na sedenie a vypočuť si tak opäť svetovú hudobnú špičku, ktorú sa snažíme každým rokom prinášať slovenskému publiku. Veríme, že vďaka žánrovej rôznorodosti bude náš festival opäť atraktívny pre širokú verejnosť“, predstavuje festival Martin Valihora.

„Bezkonkurenčne najúspešnejší izraelský jazzový export” The Jerusalem Post/denník/

Headlinerom nadchádzajúceho ONE DAY JAZZ FESTIVALU je svetová jazzová ikona, charizmatický kontrabasista, basgitarista, spevák a skladateľ v jednej osobe AVISHAI COHEN so svojím projektom AVISHAI COHEN TRIO, ktoré aktuálne zbiera neutíchajúce ovácie po celom svete. Objav legendárneho jazzového klaviristu Chicka Coreu má na konte nahrávanie i vystupovanie s hviezdami ako Bobby McFerrin, Roy Hargrove, Herbie Hancock, Alicia Keys či s Londýnskym a Izraelským filharmonickým orchestrom. „Avishai Cohen je jedným z umelcov,ktorých som chcel pozvať na festival už dávno. Je to jeden unikátny virtuóz a spevák, ktorého melodika a lyrika v kompozíciách sprístupňuje jazz aj širšiemu publiku,“ hodnotí Martin Valihora. „Mal som túčesťzdieľať spoločné pódium s Avishaiom v New Yorskom Blue Note,kde sme niekoľkokrát hrali spoločné koncerty s Hiromi, a je to naozaj veľká strhujúca jazda, vidieť ho v akcii,“ dodáva Martin, ktorého pozvanie na Slovensko pred Avishaiom prijali hviezdy ako Chris Dave, Chaka Khan, George Duke, Jan Garbarek, Frank McComb a mnohí ďalší.

„Jazzový vizionár globálnych rozmerov!” Down Beat /americký jazzový magazín/

Ako ďalší exkluzívny zahraničný hosť sa 7. novembra vo Veľkej sále bratislavského ISTROPOLISU predstaví tiež dychberúca americká speváčka VIVIAM SESSOMS, ktorú preslávila spolupráca s Joe Cockerom i s legendami ako Michael Jackson, Stevie Wonder, Sinead O Connor, Pink a mnohými ďalšími. Ako vníma americkú divu s fenomenálnym hlasom organizátor festivalu?

„VivianSessoms je speváčka,ktorá spolupracuje so svetovými hviezdami na tých najväčších pódiách a zároveň má aj svoj vlastnýsoulový projekt,s ktorým sa na festivale predstaví spoločne s mojím projektom,“ prezrádza. „Som veľmi šťastný, že prijala pozvanie a my si budeme môcť zahrať s takouto veľkou speváčkou svetových kvalít.“

„Jeden zo 100 najvplyvnejších kontrabasistov 20teho storočia…“ Bass Player /hudobný magazín/

Slovenskú jazzovú scénu bude v rámci line-upu reprezentovať MARTIN VALIHORA GROUP v zložení slovenských aj medzinárodných hudobníkov. O hudobný support bratislavskej šou sa postará tiež zoskupenie mladých muzikantov zo žilinského konzervatória DARKNESS POSITIVE QUINTET.

Projekt ONE DAY JAZZ FESTIVAL sa tentokrát predstaví exkluzívne v elegantných priestoroch Veľkej Sály bratislavského ISTROPOLISU. Vstupenky na koncert sú v predaji exkluzívne iba v sieti Ticketportal.sk

ONE DAY JAZZ FEST 2014/ LINE-UP:

  • 07.11.2014 –ISTROPOLIS, Bratislava – Veľká Sála
  • Open Door 18:00
  • Start – 19:30

LINE-UP KONCERTU:

  • AvishaiCohen Trio (IL)
  • VivianSessoms (USA)
  • Martin Valihora Group (SK)
  • DarknessPositiveQuintet (SK)

 

Zdroj: TS – agentúra Soul For Show