OBJAV POHODY DONNY BENÉT SA VRÁTI UŽ ZAJTRA

donny benet cz sk tour.sk .1536564553

Už zajtra a v stredu sa predstaví objav Pohody 2018 Donny Benét na vypredaných koncertoch v Brne a Bratislave. Vo štvrtok zahrá v rámci Víkendu atraktívneho divadla vo Zvolene a lístky si ešte môžete kúpiť na jeho koncerty v rámci Pohody v kluboch v Banskej Bystrici a v Košiciach.

Súčasťou Pohody v kluboch bude aj premietanie dokumentu Pohoda 2017 spojené s debatou s režisérkou filmu Luciou Kašovou a Michalom Kaščákom. O afterparty sa postará Ministerstvo kultúry DJ set.

Pred 22. ročníkom festivalu tohto fenomenálneho austrálskeho showmana a hudobníka poznalo len zopár milovníkov aktuálnej lo-fi disco scény. Po festivale mu založili návštevníci Pohody oficiálny slovenský fanklub a dočkal sa (podobne ako The Chemical Brothers) aj sólo oslavnej recenzie na portáli Aktuality.sk. Podľa portálu predviedol tento stroj času romantický návrat do 80. rokov a šou, na ktorú budú účastníci koncertu spomínať ešte dlho a predovšetkým s úsmevom na tvári. Donny Benét zahral na Pohode 2018 hneď dvakrát. Jeho druhé vystúpenie patrí medzi rýchlostné rekordy v nahradení zrušeného koncertu. Keď sme sa krátko pred koncertom kapely Bukahara dozvedeli, že pre zranenie speváka nevystúpia, voľba padla okamžite na Donnyho, ktorý v piatok večer na EUrópa stage roztancoval aj členov bezpečnostnej služby. V sobotu svojou nákazlivou one-man-show strhol Orange stage a potom sme dostávali už len oslavné reakcie na tohto výnimočného muzikanta a čarovného chlapíka.

Kto je Donny Benét? Hudobný cestovateľ v časopriestore, nenapodobiteľný imitátor, multiinštrumentalista a podľa theaureview.com aj najsexi muž hudobného priemyslu. Donnyho k hudbe priviedol otec, výborný akordeonista, basgitarista a milovník talianskeho disca. S programom piesní Toma Jonesa a najväčších disco hitov pôsobil chvíľu v Las Vegas. Po návrate do rodnej Austrálie prerazil v roku 2011 s albumom Do not Hold Back. Vďaka nahrávke si získal uznanie kritikov a renomé „nonšalantného princa zo second handu”. Nasledoval album Electric Love  a v roku 2014 vydal album Weekend at Donny’s, ktorý pozostáva z fantastických kolaborácií. V apríli vydal na Dot Dash / Remote Control očakávaný album The Don. Nájdete na ňom hity s neopozerateľnými videoklipmi ako „Working Out“, „Santorini“ či „Konichiwa“

Donny Benét ponúka špičkovú tanečnú hudbu s virtuóznymi basgitarovými a klávesovými partmi a neuveriteľným citom pre zvukovú farebnosť. Ide len o zdanlivé déjà vu, no v skutočnosti tento muzikálny objaviteľ prináša nespočetné množstvo originálnych hudobných nápadov. Navyše, nikto neovláda klávesový Pitch wheel tak ako on. Prvého novembra vydal parádnu inštrumentálnu novinku „Beneath the Sheets“. Sme veľmi radi, že po krátkom vypredanom turné na severe Európy sa predstaví spolu so skvelým saxofonistom aj v rámci jesennej Pohody v kluboch.

6.11.    Brno – Donny Benét & krst albumu Čáry Života VYPREDANÉ

7.11.    Bratislava – Pohoda v kluboch VYPREDANÉ

 Lístky si ešte stále môžete kúpiť na jeho koncerty vo Zvolene, Banskej Bystrici a v Košiciach.

8.11.    Zvolen – Donny Benét (Víkend atraktívneho divadla)

9.11.    Banská Bystrica – Pohoda v kluboch

10.11. Košice – Pohoda v kluboch

Zdroj: TS / Anton Repka - Pohoda Festival s. r. o. PR and Media Director