Nový videoklip Petra Bažíka je tu! Minúty plné lásky s najkrajšou slovenskou tanečnicou

Nový videoklip Petra Bažíka je tu! Minúty plné lásky s najkrajšou slovenskou tanečnicou BOMBING 2

„Keď som si pozrel prvú verziu klipu k mojej novej skladbe Rátaj s tým, až ma nadvihlo zo stoličky. Nielenže som bol nadšený, že moju najobľúbenejšiu pieseň v ostatnom čase prijali i fanúšikovia, no predovšetkým ma potešila skutočnosť, že verejnosti môžem predstaviť ďalšiu zo svojich mnohopočetných hudobných tvárí,“ prezrádza na margo novinky (nielen) v hudobnom éteri multitalentovaný Peter Bažík. Odkaz na novú pieseň nájdete tu.

Skalní priaznivci všestranne nadaného interpreta Petra Bažíka sa konečne dočkali! Po tom, ako úspešný spevák pred nedávnom predstavil verejnosti debutový album Kto som, prichádza s ďalšou novinkou – sviežim videoklipom k najnovšej, veľmi vydarenej skladbe Rátaj s tým. Ťažko uveriť, že jej osud na Petrovom novom albume bol až do poslednej chvíle neistý.

Peter Bažík

So skladbou som si nevedel rady

„Už nejaký čas som plánoval zložiť pieseň, v ktorej by som použil husle. Paradoxne to najjednoduchšie, a síce melódia huslí, mi trvalo najdlhšie. Rovnaké to bolo aj s textom, pri jeho písaní som sa doslova zabrzdil. Asi preto som vôbec nedúfal, že by sa skladba na mojom albume napokon objavila. Všetko zmenilo až stretnutie s textárom Janom Korábom. Raz sme sa dlhšie rozprávali o mojich pesničkách a zdôveril som sa mu, že so skladbou Rátaj s tým si neviem dať rady. Jano v sebe nezaprel večného optimistu, pretože mi povedal: Rátaj s tým, že na albume bude. A tak sa aj stalo.

Peter, ako ho nepoznáte

Výnimočná skladba si zaslúži výnimočný videoklip, na ktorého vzniku sa podieľalo hneď niekoľko hviezdnych spolupracovníkov. Okrem Petra, ktorý sa v klipe predstaví v celkom novej, pre neho samotného doposiaľ nepoznanej úlohe, si na svoje prídu i mužskí diváci. Práve tých totiž nepochybne poteší známa slovenská kráska žijúca za veľkou mlákou, tanečnica Ivana Surovcová, ktorá neváhala kvôli spolupráci s Petrom precestovať desaťtisíce kilometrov a úlohy nežnej blondínky sa zhostila presne tak, ako sa očakávalo. Magická atmosféra, chytľavý rytmus, koncentrácia nadaných hudobníkov, kvalitný zvuk a samozrejme precízny prístup všetkých, ktorí sa o vznik a finálnu úpravu videoklipu pričinili, urobili z novinky Petra Bažíka Rátaj s tým jeden z hitov tohtoročného leta a nadchádzajúcej jesene. „Spolupráca všetkých zúčastnených od Ivanky, Michala Nemtudu či slovenských parkouristov 3R Clubu  bola priateľská, uvoľnená a pritom veľmi profesionálna. Chcel by som sa ešte raz aspoň takto neosobne, ale o to úprimnejšie, poďakovať všetkým, ktorí mi pomohli splniť si môj ďalší hudobný, alebo skôr husľový sen.“

Peter Bažík

Atmosféru neprekazil ani dážď

Ten pomohol Bažíkovi dotvoriť mladý slovenský herec a režisér Michal Nemtuda: ,,Peter je skvelý človek a som veľmi rád, že ma oslovil na spoluprácu. Hoci nám počasie sľubovalo slniečko, tri dni pred nakrúcaním v Banskej Štiavnici už predpoveď vyzerala inak. Nakoniec sme to však riskli a pršať nám našťastie začalo až ku koncu. Napriek tomu, že Ivka s Peťom trošku zmokli, zvládli to perfektne, profesionálne a s úsmevom na perách.“ Rovnako pozitívne spomienky má i Peter: Pracovalo sa nám výborne. Bol som prekvapený, že sme všetko stihli za jeden deň, miesto plánovaných dvoch. Všetko fungovalo úplne fantasticky, každý vedel, čo má robiť. Nakrúcanie prebehlo spontánne, rýchlo, jednoducho a prirodzene. V nádhernom prostredí Banskej Štiavnice nám tiež plne vychádzali v ústrety, k dispozícii nám boli ako vo výrobnej hale Locomotion Slovakia, tak i v 4 Sochy cafe s ozaj nápomocnými a príjemnými majiteľmi. Radosť pracovať v takýchto podmienkach.“

Úspešnú premiéru má za sebou

Premiéru klipu má už historicky prvý víťaz česko – slovenskej verzie speváckej súťaže X Factor Peter Bažík za sebou. Spolu s komorným koncertom, v rámci ktorého odznela aj jeho najnovšia skladba Ty to zvládneš, sa uskutočnila uplynulú  stredu v priestoroch hotela Crowne Plaza (Banco Casino) v Bratislave. Skladbu Rátaj s tým si môžu Petrovi priaznivci vypočuť nielen na jeho oficiálnych stránkach, ale dúfajme už čoskoro aj v rádiovom éteri. Je viac než isté, že najnovšia pieseň medzi fanúšikmi taktiež zarezonuje, pretože vďaka odvahe púšťať sa do nevšedných, zdanlivo riskantných umeleckých projektov, ako i schopnosti okolie neustále prekvapovať, sa Petrove skladby nedá ne(za)milovať.

Peter Bažík

Natáčalo sa v Banskej Štiavnici v priestoroch LOCOMOTION SLOVAKIA, s.r.o., 4 Sochy cafe

Partneri: PANORAMA GROUP, Energia Invest SK, s.r.o., C.E.P, s.r.o, LOCOMOTION SLOVAKIA, s.r.o.

Informácie o všetkých aktivitách a novinkách, ktoré Peter plánuje, sa včas dozviete na facebooku Peter Bažík fanpage, instagrame peter.bazik a na stránke www.peterbazik.com.

 

Peter Bažík: Rátaj s tým (Videoklip)

Autor hudby: Peter Bažík

Autor textu: Ján Koráb

Účinkujú: Ivana Surovcová, Parkouristi 3R Club, Peter Bažík

Režisér:  Michal Nemtuda

Produkcia: Adrián Kutný

Kamera: Michal Nemtuda, Marian Sekej

Kamera 2: Ondrej Volko

Ostrič: Róbert Kováč

Strih: Peter Vanek

Vizáž a vlasy: Ľubica Krajniaková

Styling: Devergo Bory Mall

Zdroj: TS
Foto: Rudolf Baranovič