Poznáme nové mená v programe festivalu Uprising, potešia sa aj fanúšikovia elektroniky a hip-hopu

ticket index1000x1000

Zverejnenie nových umelcov na šestnástom ročníku festivalu Uprising prináša fanúšikom reggae, grime, elektroniky a hip-hopu niekoľko nových zahraničných i domácich mien. Festival sa uskutoční na Zlatých pieskoch v Bratislave v dňoch 25.-26.8.2023. Vstupenky za zvýhodnenú cenu 60€ sú k dispozícii ešte do 17. mája.

Šestnásty ročník festivalu Uprising bude žánrovo opäť veľmi pestrý, čo potvrdzujú aj najnovšie zverejnené mená tentokrát s výrazným zastúpením grime scény spomedzi zahraničných aj slovenských umelcov. Na úvod spomeňme headlinera tohto ročníka Dizzee Rascala (UK), hudobníka a producenta The Bug ft. MC Flowdan (UK), ale tiež silné mená lokálnej scény GlebaSmack One.

edrushOpticalAudio

ODHALENÉ SÚ NOVÉ MENÁ LINEUP-U

Piatkový večer na Arena Stage ovládne silná trojica britského drum and bassu Ed Rush, Optical a Audio a ich b2b set! Ich spoločné vystúpenie bude zároveň oslavou 25. výročia Virus Recordings, jedného z najobľúbenejších drum and bass vydavateľstiev na svete, ktoré založili Ed Rush a Optical.

Britská raperka Lady Lykez svojim osobitým štýlom a nekompromisnou flow príde na Zlaté piesky predstaviť svoje EP WOZA a chytľavú fúziu žánrov grime, dancehall, UK gqom a rap. Odolnosť Arena Stage-u otestuje aj jeden zo zásadných pilierov britskej klubovej scény The Bug s posilou legendárneho Mc Flowdan (UK), ktorí nám sľubujú gigantickú šou v podobe špeciálneho Dubstep a Grime setu.

Uprising Festival 2023 obohatí aj hip-hopová legenda z Brooklynu, člen Gang Starr Foundation – Jeru the Damaja! Preslávil sa skladbou Come Clean z albumu The Sun Rises in the East, ktorý je zaradený medzi 100 najlepších hip-hopových albumov všetkých čias. 

JeruTheDamaja

ZÁSADNÉ REGGAE MENÁ

Okrem toho sa na Uprisingu predstavia aj ďalšie veľké hviezdy z Anglicka, ako napríklad Macka B, Brother Culture, Congo Natty alebo Asian Dub Foundation. Premiérovo uvidíme legendu reggae a dancehallu Barringtona Levyho z Jamajky a tiež kapelu Steel Pulse, ktorej členovia sú reggae žánru verní už 40 rokov a ako prvá reggae kapela získali cenu Grammy za najlepší reggae album.

Ďalšiu premiéru na Uprising Festivale bude mať francúzska úderka L’Entourloop a ich energická šou, ktorá je fúziou reggae a hip-hopu vás roztancuje ako aj New York Ska-Jazz Ensemble (USA), Camo & Krooked ft. Daxta z Rakúska a mnoho ďalších.

LadyLykez

DOMÁCA HIP-HOP A REGGAE SCÉNA

Z domácej a českej grime a hip-hopovej scény sa na festivale predstavia Gleb, Smack One, Idea, Zverina, Čavalenky. Novú vlnu slovenského rapu zastúpi Porsche Boy, ktorý dobyl streamy s debutom ´Stanko Lobotka´ a vo svojej tvorbe mieša prvky house, garage alebo techno. Prvýkrát sa na Uprisingu predstaví aj mladá formácia 58G z Jihlavy, ktorá má aktuálne v rukách cenu Anděl v kategórii Rap a v Čechách to má výborne našliapnuté. Svoje najnovšie EP CityLights príde predstaviť český raper Bobby ´Blakka´ Blaze.

cocoman pokyman

Fanúšikovia slovenského a českého reggae sa môžu tešiť na stálice Medial Banana, českých ska matadorov Green Småtroll, príde aj MC Rida Radar s novým albumom, Cocoman & Pokyman spoja sily a predstavia exkluzívnu spoločnú šou, a chýbať nebudú ani Superior, Ronald Weedman, Pokrok & MC Vema, Akustika či Abnorman. Milovníkov jungle potešia Ragga Bombs ft. Jimmy Danger a ostrieľaná česká dvojica MikkiM & Dave Trumpeteer.

Vstupenky za 60€ sú v predaji iba do 17.5. a v ponuke nájdete aj limitovaný počet VIP lístkov s mnohými benefitmi a možnosťou stretnúť sa s vybranými umelcami. Organizátori festivalu pripravili ešte jednu super akciu na svojom e-shope, kde si za zvýhodnenú cenu môžete kúpiť KOMBO vstupenku na festival spolu s čiapkou, tričkom alebo mikinou a ušetriť tak aj viac ako 10€.

Lístky, kompletný program ako aj ďalšie informácie nájdete na domovskej stránke festivalu www.uprising.sk.  

___________

Pripojte sa k nám na FB evente Uprising Festival 2023 a na FB fanpage Uprising Festival. Sledujte nás na instagrame: uprising_festival, na YouTube kanáli: UPRISING FESTIVAL, ale už aj na TikToku: @uprisingfestival. A nalaďte sa na letný vibe na našom festivalovom Spotify playliste: Uprising Festival 2023 PLAYLIST. Tešíme sa na vás!

Zdroj: TS Uprising festival, Sveťo Moravčík