Na musiq1 awards 2010 vystúpi Jana Kirschner, From Our Hands a Billy Barman

Na musiq1 awards 2010 vystúpi Jana Kirschner, From Our Hands a Billy Barman BOMBING

Hudobná televízia musiq1 si na svoju megapárty musiq1 awards 2010 pozýva ďalších hostí. Okrem nominovaných hudobníkov sa predstaví na pódiu to najlepšie zo slovenskej hudobnej scény za posledný rok. Po austrálskej hviezde Gabrielle Cilmi je ďalšou speváčkou, ktorá okrem toho, že bojuje o titul musiq1 speváčka zaspieva na akcii 20. Októbra v bratislavskom klube LOFT! Jana Kirschner so skupinou. Mladú nádejnú tvorbu a energickú show predstavia From Our Hands, šialené vesmírne vystúpenie bude zase v réžii recesistu a moderátora musiq1 Tomáša Hafnera so skupinou Billy Barman.

Jana Kirschner

V roku 1997 vychádza vo vydavateľstve Universal Music jej debutový album s názvom Jana Kirschner. Po dvoch rokoch a spolupráci s mnohými slovenskými muzikantami, vydáva album V cudzom meste (1999), ktorý priniese nielen obrovský komerčný úspech ale aj mnohé odborné ocenenia. Ešte v tom istom roku sa stáva Zlatým Slávikom a o čosi neskôr získava jedenásť nominácii na cenu Hudobnej akadémie Aurel.
Spolupracuje s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom na albume Mohlo by tu být i líp a piesňou Bude mi lehká zem získava rešpekt aj na českej hudobnej scéne. S touto autorskou dvojicou pracuje aj na albume Strážce plamene (2006), na ktorom okrem iných piesní naspieva aj duet s Jaromírom Nohavicom, První noc v novém bytě. 
V roku 2002 prichádza s albumom Pelikán.

Po nahratí platne Veci čo sa dejú (2004) získava ocenenie Speváčka roka a pieseň Na čiernom koni sa stáva najúspešnejšou slovenskou skladbou, spolu s videom od Ondreja Rudavského. V roku 2005 odchádza do Londýna, kde s producentom Rossom Cullumom (Tears for Fears, Enya, Tori amos, Brian Ferry…) nahráva album Shine (2007). Rok na to píše titulnú skladbu k filmu Pokoj v duši. Nielen obrovský úspech tejto piesne, ale aj túžba tvoriť v rodnom jazyku ju po takmer piatich rokoch prijme k napísaniu slovenskeho albumu. V priebehu niekoľkých dní tak vzniká platňa, ktorá vyniká svojou zrelosťou, muzikanstkou ale i ľudskou. K spolupráci si tentokrát pozýva producenta Eddieho Stevensa (Freakpower, Moloko, Roisin Murphy,
Zero 7).

From Our Hands

Slovenská punk rocková  hudobná skupina, ktorá bola založená v roku 2007 v Bratislave na pozostatkoch zoskupenia Trans Panama. Zakladajúci členovia Matej Hoťka, Matej Turcer a Miroslav Šimonič vzali na post basgitaristu talentovaného Richarda Klima, ktorý predtým pôsobil v kapele Lastheroes Frontman kapely Matej Hoťka je známy aj z pôsobenia v slovenskej kapele Hex. Prvý koncert odohrali v roku 2008, okamžite začali nahrávať aj debutové CD. Po nahratí skladby Ransom a následnom uvedení singla na myspace profile kapely prichádza prvý úspech v podobe ponuky spoločného koncertu s newyorkskou legendou From Autumn To Ashes v pražskom Rock Caffé.  Popri častom koncertovaní a vystriedaní viacerých slovenských nahrávacích štúdií sa kapela rozhoduje nahrať si svoj debut svojpomocne a vydať na vlastné náklady. Začiatkom leta vychádza album Buildings Fall, ktoré obsahuje aj videoklip k piesni Let It Burn. CD je prakticky hneď vypredané. V lete roku 2009 si From Our Hands zahrali na množstve festivalov, vrátane tých najväčších v Čechách aj na Slovensku.

Tomáš Hafner
Hafner bol pôvodne v prvej rade snowboardista, no kvôli zraneniu a vďaka svojmu kamarátovi Djovi Beyuzovi dostal k hudbe celkom neplánovane a urobil tak veľmi dobre. Svojský hip-hop je založený hlavne na obrovskom nadhľade a zosmiešňovaní slovenskej reality. Tomáš Hafner je navyše moderný moderátor hudobnej televízie musiq1, tak na udeľovaní cien nebude chýbať.

Podklady  na jeho ceste do vesmíru mu budú na musiq1 awards hrať chalani zo skupiny Billy Barman.

Vystúpenie slovenských hudobníkov uvidíš  22. 10. 2010 o 22:10 na musiq1.