Morcheeba vystúpi 13. septembra v Starej tržnici

Morcheeba vystúpi 13. septembra v Starej tržnici BOMBING 1

Kultová britská hudobná formácia Morcheeba vystúpi 13. septembra v Starej tržnici pod značkou Orange Music Live. Spoločný projekt Aliancie Stará Tržnica a Orange Slovensko sľubuje aj ďalšie pravidelné koncerty slovenských a zahraničných populárnych interpretov pripravené v spolupráci s etablovanými miestnymi promotérmi.

Britská formácia Morcheeba so speváčkou Skye Edwards vystúpi v septembri v bratislavskej Starej tržnici. Skupina, na ktorej konte sa nachádza už osem radových albumov, sa radí medzi najkultovejšie súbory britskej nezávislej scény.

Ostatný album Head Up High z roku 2013 sa vracia k zvuku, ktorý bol pre kapelu typický v jej začiatkoch v 90. rokoch. Morcheeba vo svojej tvorbe umne mieša prvky trip-hopu, folku a popu a najmä jej prvé dva albumy výrazne ovplyvnili zvuk britskej nezávislej scény. Album Big Calm z 1998 sa stal jednou z najkultovejších nahrávok 90. rokov.

11722385_855846011135132_6933588140242926450_o

Morcheeba v Bratislave odohrá všetky svoje najväčšie hity vrátane skladieb ako The Sea, Trigger Hippie, Blindfold či Rome Wasn’t Built in a Day. Pôjde o prvé verejné vystúpenie Morcheeby so speváčkou Skye Edwards v Bratislave a druhé na Slovensku. Premiéru absolvovali v roku 2012, kedy boli headlinermi festivalu Grape.

Morcheeba momentálne vystupuje v zložení Skye Edwards (spev), Ross Godfrey (gitary), Steve Gordon (basová gitara), Richard Milner (klávesy), Martin Carling (bicie) a James Anthony (gramce a mašinky). Séria personálnych zmien, ktoré na dlhé roky od seba oddelili Skye a zvyšok skupiny, vyústila nakoniec do odchodu jedného zo zakladajúcich členov Paula Godfreyho. Za mikrofón sa naopak vrátila Skye, ktorej zamatový hlas je práve tým, čo Morcheebu najviac charakterizuje.
Pre zákazníkov Orange Slovensko budú v súvislosti so všetkými Orange Music Live koncertami pripravené zaujímavé benefity. Viac informácií čoskoro.

 • Morcheeba @ Stará tržnica
 • 13. 9. 2015, 19.00 hod.
 • Námestie SNP 25, 811 01 Bratislava
 • Predpredaj vstupeniek prebieha na: www.orepole.sk
 • Organizuje: Ore Pole
 • V spolupráci s: Aliancia Stará Tržnica a Orange Music Live
  ————————–——————
  www.orepole.sk
  www.staratrznica.sk