Medial Banana sa spojili s ukrajinskými Mad Heads a nahrali naliehavý protest song

MG 5347

Kapela Medial Banana sa hlási s ďalšou horúcou novinkou z pripravovaného albumu. Ten plánujú vydať pod krídlami domovského Reggae Callin’ Records na jar 2024 a bude niesť názov More času. Pri najnovšom singli si nedávajú servítku pred ústa a vyjadrujú jasný postoj k vojne na Ukrajine. Na hosťovačku k novinke “No More War” si pozvali rock-ska-punkovú legendu z Kyjeva a vy si túto spoluprácu môžete nájsť na všetkých streamovacích platformách.

Spotify: link / Apple Music: link

MG 5357

“Prišiel som na Slovensko, aby som zachránil život mojej mame a našiel som kultúru, do ktorej som sa zamiloval” vraví Vadym Krasnooky, umelec, spevák a líder kapely Mad Heads z Kyjeva, ktorý musel krátko po invázii ruských vojsk na Ukrajinu utiecť z rodného mesta a usídliť sa v Bratislave kvôli zdravotnému stavu svojej matky, ktorá bola odkázaná na dialýzu. Dnes pôsobí z nášho hlavného mesta a stále sa aktívne venuje hudbe, čoho dôkazom je aj najnovšia skladba “No More War” v spolupráci s bratislavskými Medial Banana – reggae protest song s jasným odkazom na vojnu na Ukrajine, ktorá bude jednou zo skladieb na ich očakávanom albume.

Medial Banana and Vadym Uprising Festival 2023
Medial Banana and Vadym, Uprising Festival 2023

Youtube: No More War (LYRICS VIDEO)

MG 5352

Nová skladba od Medial Banana a Mad Heads odznela naživo už koncom leta na festivale Uprising na Zlatých pieskoch, kde vzbudila vášnivé reakcie. Najbližšie ju spoločne zahrajú na svojom poslednom bratislavskom koncerte tohto roku, vo štvrtok 7.12. v klube Šafko (link). Na Silvestra potešia tento rok “banáni” obyvateľov Žiliny, kde spolu s kapelou Le Payaco odohrajú svoje koncerty na Hlinkovom námestí. Potom ich zažijete už až na tour k pripravovanému novému albumu, s ktorým budú obcházať slovenské a české kluby od marca do mája budúceho roka. 

medial banana safko 7122023

Pre všetky info sledujte ich sociálne siete a domovskú stránku medialbanana.com

facebook | instagram | youtube | tiktok

mb nomorewar 1080x1080
Medial Banana and Vadym Mad Heads 01
Medial Banana and Vadym Mad Heads
Zdroj: TS Sveťo Moravčík