Malý Berlín v Malom Ríme túto zimu hostí veľký New York!

image2

Štvrtýkrát festival, druhýkrát v kultúrnom centre Malý Berlín a prvýkrát dvojnásobná nádielka kvalitnej muziky. Dva večery nabité fantastickou atmosférou plnou špičkových hudobných výkonov s medzinárodnou účasťou.

Prvý festivalový večer otvorí síce Slovenka, no exotická kráska, ktorej korene siahajú až do ďalekej Afriky – Anabela Mollová. Mladú speváčku si ľudia pamätajú z TV show Hlas Česko-Slovenska 2014. Na festivale sa predstaví so svojou kapelou.

WJF TT 2019 plagát
WJF TT 2019 plagát

Krv v žilách divákom rozprúdi nový projekt slovenských hudobníkov zoskupených okolo multižánrového huslistu Jána Berkyho MrenicuGypsy Jazz SK, ktorý sa prezentuje hudbou inšpirovanou v noblesnom štýle a la Django Reinhardt. Spolu s Marcom Pillom, Michalom Bugalom a Jánom Rigom uvedú program nabitý inštrumentálnou virtuozitou a silnými emóciami.

Februárový festivalový večer predvedie svoje majstrovstvo aj formácia legendárneho slovenského basgitaristu – Juraj Griglák Company. Tentokrát s európskou špičkou ako sú Yoran Vroom, holandský bubeník, ktorý spolupracuje s hviezdnymi menami ako Cory Henry, Frank McComb, významný český trúbkár Miroslav Hloucal a jeden z najvyhľadávanejších klaviristov u nás – Eugen Vizváry, obaja s bohatými skúsenosťami na medzinárodnom poli. Griglák predstaví originálne skladby z pripravovaného albumu From The Bottom.

O štyri týždne neskôr, t.j. druhý marcový piatok čaká návštevníkov festivalu ozajstný vrchol festivalu.

Snažíme sa každým ročníkom posúvať umeleckú úroveň Winter JazzFestu Trnava vyššie a preto sa veľmi teším, že si môj konškolák z akadémie v Grazi, slovinský klavirista Marko Črnčec, žijúci v USA, zvolil Trnavu ako jednu zo zástavok v rámci európskeho turné so svojimi spoluhráčmi svetovej extratriedy.” povedal riaditeľ festivalu Michal Bugala.

Marko Churnchezt Trio tvoria, okrem lídra, fenomenálni inštrumentalisti, bubeník Kweku Sumbry a kontrabasista Joe Sanders. Zoznam umelcov, s ktorými títo hudobníci spolupracovali je pridlhý, stačí spomenúť len zopár legendárnych mien: Herbie Hancock, Roy Hargrove, Wayne Shorter… Medzi hlavné hviezdy festivalu bude s istotou patriť aj Markov špeciálny hosť, americký spevák Jonathan Hoard, nominovaný na cenu Grammy 2016 za najlepšiu rapovú skladbu.

Optimálny štart do druhého festivalového dňa garantuje unikátne 12-členné zoskupenie MILOŠ BIHARY JAZZ FUNK BROTHERS ORCHESTRA. Uznávaný projekt mladého talentovaného Trnavčana, ktorý je, ako sólista, držiteľom viacerých hudobných ocenení.

Winter JazzFest Trnava je realizovaný s finančnou podporou Mesta Trnava.

Program:

Piatok 8. februára 2019, 19.00h

  • Anabela Mollová Band (SK)
  • Gypsy Jazz SK (SK)
  • Juraj Griglák Company ft. Yoran Vroom (SK/CZ/NL)

Piatok 8. marca 2019, 19.00h

  • Miloš Biháry JazzFunk Brothers Orchestra (SK)
  • Marko Churnchetz Trio ft. Jonathan Hoard, Joe Sanders & Kweku Sumbry (SLO/USA)

Vstupné:

  • 1-dňová vstupenka 15€
  • Permanentka 25€

 

Predpredaj vstupeniek:

Viac info:

 

Poloha:

https://www.google.sk/maps/place/Štefánikova+94%2F4,+917+01+Trnava/@48.3783735,17.5830351,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476ca086cb728485:0xf06324ef24d912ee!8m2!3d48.3783735!4d17.5852238?hl=en