Lou Reedovi zahrajú pražskí Velvet Underground Revival, Kosa z nosa aj Med.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

27. októbra zomrel Lou Reed, jedna z najvplyvnejších postáv v histórii popmusic. Všetkých, pre ktorých niečo znamenal, pozýva agentúra Ore Pole 1. februára 2014 do bratislavského klubu Randal. Na akcii Lou Reed Tribute vystúpia pražskí Velvet Underground Revival Band, ktorí Reeda a ďalších členov legendárnych The Velvet Underground naživo doprevádzali na koncertoch v Českej republike aj vo Francúzsku. Po dlhšej dobe sa v plnej paráde predstavia aj bratislavské kapely Kosa z nosa a Med. 

Prvých sto vstupeniek v cene 10 eur je už k dispozícii na stránke Ore Pole v sekcii vstupenky. Po ich vypredaní stúpne cena lístkov na 12 eur, na mieste budú stáť 15 eur.

Lou Reed bol kamarátom Václava Havla, ktorý vždy všetko hovoril narovinu. Rovnako bez pátosu robil aj hudbu a aj keď hral pred desaťtisícovým publikom, tváril sa úplne obyčajne, ako keby krájal chleba u seba doma v kuchyni. Dnešný sound rockových a alternatívnych kapiel nesie v sebe pečať Lou Reeda a The Velvet Underground a je celkom ľahko možné, že bez ich vplyvu by dnes rocková hudba znela úplne inak.

http://www.youtube.com/watch?v=LrMLt9bMd_I&list=RDRsVLIiI8Vfo

Agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Tegan And Sara, Gus Gus či Parov Stelar Band, v najbližších mesiacoch pripravuje okrem iného vystúpenia švajčiarskej legendy The Young Gods či dvojdňové podujatie Nu:Classic zamerané na modernú vážnu hudbu.

Facebook event:

facebook.com/events/1434085600138311
facebook.com/LouReed
facebook.com/kosaznosa
orepole.sk

 

 

Zdroj: TS