Line-up Pohody 2016 v desiatke najlepších v Európe

Line-up Pohody 2016 v desiatke najlepších v Európe BOMBING 4

Náš najväčší letný festival POHODA opäť reprezentuje Slovensko aj v zahraničí. V ankete European Festival Awards hneď v dvoch kategóriách. Už, dalo by sa povedať, tradične sa festival ocitol v nominácii na ocenenie „Najlepší stredne veľký festival“. Avšak ešte lepšia správa je, že Pohoda bola nominovaná v TOP 10 v kategórii „Najlepší line-up“. O desiatke finalistov rozhodovalo 25 promotérov a 10 ďalších profesionálov (novinárov, organizátorov hudobných konferencií…) z celej Európy.

Pohoda sa tak ocitla v jednej kategórii spoločne s takými festivalmi, ako je Glastonbury, Primavera, Roskilde či PaléoPohoda je jediným nominovaným festivalom zo strednej Európy. Dokonca dvaja interpreti, ktorí sa predstavili na trenčianskom letisku – PJ Harvey a Sigur Rós, sú nominovaní v ďalšej kategórii v rámci EFA – „Headliner roka“.

efa-ukfa-2016-1

Našu Pohodu neprehliadli ani na britských ostrovoch, kde v ankete UK Festival Awards je nominovaná v kategórii „Najlepších mimo-britských festivalov“. O tom, či sa okrem kategórie „Najlepší line-up“ ocitne POHODA aj v užšej nominácii medzi „Stredne veľkými festivalmi“, môžete rozhodnúť v ankete aj vy. Hlasujúci môžu vyhrať dva lístky na každý z víťazných festivalov. Shortlist v kategórii „Najlepší stredne veľký festival“ bude zverejnený v pondelok 21. novembra. Mená víťazov vo všetkých kategóriách vyhlásia 11. januára 2017 počas galavečera na festivale Eurosonic v holandskom Groningene.

Pomôžte aj vy zviditeľniť Slovensko prostredníctvom Pohody a zahlasujte v oboch kategóriách Best medium-sized festival a Best line-up na www.surveymonkey.co.uk/r/KQ7WVWR

V ankete UK Festival Awards môžete hlasovať na www.surveymonkey.co.uk/r/WKLBGTZ

ukfa_voteforus_728x90

efa_voteforus_468x60

 

Zdroj: TS / Anton Repka / Pohoda Festival s. r. o. / PR and Media Director