Legendárny veterán Burro Banton na Uprisingu!

Legendárny veterán Burro Banton na Uprisingu! BOMBING

Jamajka sa koncom augusta sťahuje na Slovensko! Uprising Reggae Festival s veľkou radosťou oznamuje ďalšieho headlinera festivalu – deejaya (=jamajský mc) Burro Bantona. Pridal sa tak medzi ďalších hostí z Jamajky, charizmatických spevákov Lutan Fyaha a Perfect Giddimaniho. Burro Banton, pravý jamajský veterán je hudobne aktívny už od 80tych rokov. Jeho vystúpenie bude udalosťou pre väčšinu okolitých krajín, pretože ide o prvú show v našich končinách vôbec. Banton odštartoval svoju kariéru v malých jamajských kluboch. V tom čase ho najviac ovplyvnili umelci Ranking Joe, Dillinger, Trinity U Brown či Ranking Trevor. Reputáciu si vybudoval aj vďaka spolupráci s najlepšími sound systémami ako Volcano a Kilimanjaro. Práve v sound systéme Kilimanjaro spolupracoval s legendárnym Super Catom, ktorý v 90-tych rokoch založil label Wild Apache. Práve tu Burro vydal svoj prvý #1 hit s názvom “Boom Wah Dis”. V roku 1991 sa Burro spojil s producentom Bobby Kondersom a americkým labelom “Massive B”, kde vydal viacero svojich hitov, k najväčším patria: “Washington Session”, “Tek a Set”, “Westmoreland Sensi” a mnoho ďalších. Postupne sa stal deejayom číslo 1 v Európe a Japonsku. V roku 1999 znovu nahral hit “Boom Wah Dis” s produkciou od Steelie&Clevie a obsadil prvé priečky Reggae hitparád po celom svete.
Burro Banton je najaktívnejším umelcom tzv. “Rub a Dub” éry a je inšpiráciou pre mnohých populárnych jamajských dancehallových artistov ako Buju Banton, Bounty Killer či Elephant Man.

Festival Uprising sa bude konať 26. a 27. augusta v areáli prírodného kúpaliska Zlaté piesky v Bratislave. V rámci areálu bude pre návštevníkov festivalu pripravené aj stanové mestečko v priľahlom kempe a množstvo atrakcií, exhibícií, workshopov či súťaží. Všetky informácie na stránke festivalu http://www.uprising.sk

!! Posledná šanca na kúpu lacných lístkov!! Do konca mája majú fanúšikovia možnosť kúpiť
permanentky za zvýhodnenú cenu 21 Eur.

Main Home


http://www.facebook.com/uprisingreggaefestival

BURRO BANTON video
*** pozvánka Uprising Reggae Festival / http://youtu.be/6Y9kIMx7py8
Badder than them / http://youtu.be/5GwhQsLzZus
Boom Wa Dis / http://youtu.be/amw7qSdfqmQ
Sekkle Yourself / http://youtu.be/YIFrgQlIW4I
live 1985 / http://youtu.be/vAK7zvSZFqg
Bible Again / http://youtu.be/6Pz_tJMpmLE
Pick The Plum / http://youtu.be/8C1aMrMavcc

Potvrdení intepreti 4. ročníka Uprising Reggae Festivalu:
Gentleman (Nemecko)
Lutan Fyah (Jamajka)
Perfect (Jamajka)
Burro Banton (Jamajka)
General Levy (Veľká Británia)
Looptrooop Rockers (Švédsko)
Lady Chann (Veľká Británia)
Eastwest Rockers (Poľsko)
Mungo´s Hifi (Škótsko)
Kya Bamba (Švajčiarsko)
AMO & band (Slovensko)
Medial Banana (Slovensko)
Tribuman (Francúzsko)
Prince Fatty & Horseman (Veľká Británia)
Oliver Lowe & Friends (Česko)
Prago Union (Česko)
Hornsman Coyote (Srbsko)