Le Payaco a Swan Bride zahrajú na Hviezdku pre všetkých

Le Payaco a Swan Bride zahrajú na Hviezdku pre všetkých BOMBING 1

Tešíte sa na to, ako budete čoraz teplejšie jarné večery tráviť v centre Bratislavy pod holým nebom? Televízia MTV Rocks a spoločnosť UPC, najväčší káblový operator na Slovensku, s vami idú do toho a ako bonus pre vás pripravujú výnimočný koncertný večer, ktorý na pár hodín oživí Hviezdoslavovo námestie.

Už v piatok 20. mája sa na tomto mieste predstavia slovenské stálice indie-popovej a indie-rockovej scény – kapely Le Payaco a Swan Bride. Ich vystúpenia si bude môcť vychutnať naozaj každý, pretože vstup na podujatie bude voľný a bez akýchkoľvek obmedzení.

Sme veľmi radi, že sa do centra vraciame s konceptom voľne prístupných koncertov skvelých domácich kapiel. Veríme, že aj vďaka nášmu skromnému hudobnému príspevku prilákame 20. mája na Hviezdko čo najviac ľudí a koncerty si užijú tak fanúšikovia ako aj samotní muzikanti,” uviedla marketingová riaditeľka spoločnosti UPC BROADBAND SLOVAKIA Simona Kocian. Pre značky MTV Rocks a UPC pôjde už o tretí podobný event na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V roku 2013 v premiére priniesli koncerty skupín Billy Barman a Purist a o rok neskôr zase vystúpenia Lavagance a Walter Schnitzelsson. Zaujímavosťou je, že aj tentoraz budú obe vystúpenia zaznamenávané a výstupom z nich budú živé videoklipy k vybraným skladbám. Tie by sa neskôr mohli objaviť práve na MTV Rocks.

Tešíme sa na koncert na jednom z najkrajších námestí v centre nášho rodného mesta. Keďže sme neďaleko vyrastali a zahrali aj jeden z prvých gigov Le Payaco v bývalom Danglári (dnes Verne), budú sa nám pravdepodobne vynárať spomienky na zlaté časy MTV a zásah polície na našich fanúšikov, ktorí sa žiaľ na náš koncert nedostali, a tak sa bavili pred Danglárom, sledujúc koncert cez podnikové okná,” zaspomínal si Tomáš Sloboda. Ako uviedol jeho kolega z Le Payaco Martin Stempel, fanúšikovia sa môžu tešiť na staršie aj nové skladby, pomalšie aj rýchlejšie kúsky, ale najmä piesne o láske, potom o láske a napokon aj o láske. “Svet okolo začína podliehať nenávisti a jediné, čo nás zachráni, je láska. S láskou hrať, tancovať, vstávať, robiť, žúrovať a milovať,” dodal hudobník, ktorého v trojčlennej zostave formácie okrem Slobodu dopĺňa aj Juraj Vitéz.

Le Payaco budú na koncerte čerpať z diskografie, ktorá zahŕňa päť štúdiových albumov, jednu EP nahrávku a výberovku Jukebox. Zatiaľ posledný album Dnes je ten deň vydali vlani v júli po prestávke trvajúcej 10 rokov. Tento comebackový album aj následné koncerty len potvrdili, že ich inteligentný pop-rock ani po dekáde nestratil na sile.

Žilinská kapela Swan Bride oslavuje tento rok svoje prvé veľké jubileum. Za svoje desaťročné pôsobenie na scéne toho stihla naozaj požehnane – štyri albumy a vystúpenia na najväčších hudobných festivaloch v okolí a v zahraničí (Pohoda, Hodokvas, Grape, Pulse, Europavox…). Medzi jej ďalšie úspechy patrí predskakovanie na koncertoch Marilyna Mansona, The Horrors a Foals. Oceňovaný dokumentarista Miro Remo o Swan Bride dokonca nakrútil film Trash. Momentálne kapela pripravuje nové pesničky.

UPC-MTV-2016-FB-EvenCover-1920x1080

FB event: https://www.facebook.com/events/1725334921019252/

Spotify

Le Payaco open.spotify.com/artist/63zHXtynyEmcpp1tfKtbQD

Swan Bride open.spotify.com/artist/6kS2D09MzdHJy8eNJuAUkE

Zdroj: TS / Ján Papač / PR manager podujatia