Koniec Irie Révoltés!

Koniec Irie Révoltés! BOMBING 1

Smutná správa pre fanúšikov nemeckej kapely Irie Révoltés zarezonovala internetom. Chalani sa po 10 rokoch rozhodli ukončiť tento svoj projekt.

Skupina okolo bratov Charlemoineovcov bola vždy veľmi spoločensky aktívna, nielen na poli hudby. Speváci majú rozbehnuté svoje projekty, napr. Rollis für Afrika pomáha vozičkárom v Afrike. Možno aj preto oznámili ukončenie kapely Irie Révoltés s tým, že sa chcú venovať svojim ďalším snom a projektom. Či medzi nimi bude aj nejaký hudobný projekt, ešte nie je známe. Nikdy neprestanú bojovať za lepší svet – antifašisti navždy.

“Nikdy sme ani len nesnívali o tom, čo vďaka tejto kapele zažijeme a prežijeme. Komu by sme mali poďakovať, keď nás na našej ceste sprevádzalo toľko ľudí? Sme vám VŠETKÝM nekonečne vďační!

Tento prekrásny čas chceme samozrejme spolu s vami ešte raz poriadne osláviť a skvelo sa budúci rok zabaviť! Ako veľké finále hráme náš posledný koncert 26. 12. 2017 v Mannheime – v regióne, kde to všetko pre nás začalo.”

V duchu tradície pomenovali turné francúzsko-nemecky: Irievoir Abschieds-tour. Termíny sú zatiaľ určené len ku koncu roka 2017, a to pre NemeckoZürich, Viedeň a Prahu. No my dúfame, že festivalové leto bude patriť aj iným krajinám – hlavne tej našej. 😉

Po Irie Révoltés nám tu ostáva kopa naozaj skvelých skladieb s chytľavou melódiou a rytmom, no hlavne nezlomnými myšlienkami jednoty, nenásilia, že žiadny človek nie je ilegálny, morálka, človek a vzťahy stoja nad peniazmi a honbou za mamonom… Ostávajú nám super spomienky na všetky tie koncerty, výbuchy energie a nádhernú komunikáciu medzi pódiom a publikom.

Pripomeňte si náš exkluzívny rozhovor s Irie Révoltés na Pohode 2015.

Irievoir! Merci!

Irievoir

Autor: Martina Jarolínová