Klenot amerického hip-hopu The Pharcyde vystúpi na Uprisingu

Klenot amerického hip-hopu The Pharcyde vystúpi na Uprisingu BOMBING

The+Pharcyde+pharcydeNajväčší bratislavský letný festival Uprising ani tento rok nesklamal fanúšikovi hip-hopu. Kus hudobnej histórie prinesú koncom augusta na Zlaté piesky priamo z amerického Los Angeles hip-hopové legendy The Pharcyde. Na scéne vyše 20 rokov a na konte majú nejednu kultovú rapovú hymnu.

Ich debutový album Bizarre Ride II the Pharcyde je dodnes považovaný za klenot americkej produkcie 90-tych rokov. S predajom cez milión nosičov si The Pharcyde získali veľkú pozornosť. Vďaka nadčasovej hudbe a uvedomelým textom sa zaradili ku kapelám ako De La Soul alebo A Tribe Called Quest, patriacim medzi najvplyvnejšie mená v ére označovanej ako “zlatý vek hip-hopu”. Svoju pozíciu na scéne potvrdili druhým albumom LabCabInCalifornia, na ktorý výrazne prispel jeden z najrešpektovanejších producentov J Dilla.

Pred vznikom The Pharcyde sa zakladajúci členovia Imani, Slimkid3 a Bootie Brown venovali primárne tancu, ktorý podľa ich slov výrazne ovplyvnil ich tvorbu. Medzi ich najpopulárnejšie hity patria Passin’ Me By, Ya Mama, Oh Shit, Otha Fish, Runnin, či Drop, ktorého videoklip režíroval slávny filmový režisér Spike Jonze (Being John Malkovich, Adaptation…).

Na Uprising prichádzajú The Pharcyde v kompletnej live zostave s kapelou, DJom a VJom, a ich skladby budú v tomto podaní o to úchvatnejšie. Šiesty ročník festivalu Uprising sa uskutoční 23. a 24. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch. Z hip-hopu sa môžete tešiť aj na miestnych AMO & Band, Delika, Haf & Beyuza, či české legendy PSH. Medzi headlinerov festivalu tento rok patria Ky-Mani Marley, Busy Signal, Protoje, Dub Inc a Buraka Som Sistema, organizátori však sľubujú ešte ďalšie extra prekvapenia v programe.

Najvýhodnejšie lístky na festival kupujte do 30. júna za 30 €. V predaji sú aj VIP lístky s neobmedzeným konzumom vo vyhradenej private zóne. Podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke www.uprising.sk a na www.fb.com/uprisingreggaefestival.