Katy Perry vystúpi 27.februára 2015 na Zimnom štadióne O. Nepelu v Bratislave

Katy Perry vystúpi 27.februára 2015 na Zimnom štadióne O. Nepelu v Bratislave BOMBING 2

Katheryn Elizabeth Hudson (narodená 25.októbra 1984, čiže má 30 rokov, Santa Barbara, Kalifornia, Spojené štáty), známa pod umeleckým menom Katy Perry je americká popová speváčka. Jej pôsobenie začalo v roku 2000 až po súčasnosť, žáner hudby Pop, R&B, Rock-Pop. Okrem toho že spieva, hrá aj na gitaru. Vydavateľstvá: Red Hill, Island Def Jam, Columbia, Capitol.

2Katy sa narodila v rodine pastora, od malička počúvala cirkevný spev a gospelovú hudbu. Z jej druhého sólového štúdiového albumu „One of the Boys“ bolo predaných viac ako dva milióny nosičov a jej dva single „Ur So Gay“ a „I Kissed a Girl“ sa v USA stali trojnásobne platinovými. V roku 2008 bola za singel „I Kissed a Girl“ nominovaná na cenu Grammy. V roku 2011 získala celkom 10 nominácií na udeľovaní cien MTV Video Music Awards.

Katy Perry sa 17.augusta 2011 podaril rekord ktorým sa vyrovnala Michaelovi Jacksonovi, dostala celkom 5 svojich singlov z jej albumu „Teenage Dream“ na prvé miesto v americkej hitparáde Billboard Hot 100. Stala sa tak prvou ženou v histórii, ktorá to dokázala.

Svetová superstar Katy Perry vydala v minulom roku svoj tretí štúdiový album s názvom „PRISM“, ktorý vyšiel v októbri 2013. „PRISM“ debutoval na prvom mieste rebríčka iTunes v 97 krajinách a nahrávka dosiahla rekord predajnosti v speváčkinej kariére. Z titulu sa celkovo predalo viac ako 6 miliónov kópií v priebehu šiestich mesiacov od jeho vydania. Prvá skladba z albumu, „Roar“ sa stala celosvetovým hitom – umiestnila sa na prvom mieste v rebríčku iTunes v 96 krajinách a zároveň je to speváčkina ôsma pieseň, ktorá sa dostala na vrchol amerického rebríčka „Billboard Hot 100 Chart“. Zo singlu „Roar“ sa odvtedy predalo viac ako 10 miliónov kópií po celom svete a stal sa najpredávanejším v kanadskej histórii. Ďalší singel „Dark Horse“, úspešne pokračoval a umiestnil sa na 1. mieste v 38-ich krajinách na iTunes a v top 5 v ďalších 90 krajinách na celom svete.

6V roku 2013 sa Katy Perry stala svetovo najviac sledovanou osobnosťou na sieti Twitter, bola menovaná globálnym veľvyslancom UNICEF, získala nomináciu na dve ceny Grammy (Skladba roka a Najlepší popový sólový výkon), taktiež nedávno získala cenu za najlepšiu speváčku v roku 2013 na MTV European Music Awards.

Katy Perry je aktívna na viacerých frontoch, napr. v Saturday Night Live, partnerstvo s Good Morning America, American Music Awards, Ellen a ďalšie v Spojených štátoch: na svojom konte má veľké promo akcie s MSN a Visa v Kanade; X – Factor, Graham Norton, Jingle Bell Ball & iTunes Festival vo Veľkej Británii, Le Grand Journal vo Francúzsku; Schlag Den Raab & The Voice v Nemecku; X – Factor & Sunrise v Austrálii; X – Factor v Taliansku ; Music Station & Sukkiri v Japonsku a ďalšie.

Katy Perry a jej diskografia:

 • 2001 – Katy Hudson
 • 2008 – One of the Boys
 • 2010 – Teenage Dream
 • 2013 – Prism

3

                      www.katyperry.com

Koncert Katy Perry – spolu  s  hviezdičkou  Charli XCX  sa  uskutoční 27.februára 2015 na Zimnom štadióne O. Nepelu – Slovnaft Arena – Bratislava

Superstar Katy Perry oznamuje Európske termíny svojho svetového koncertného turné ktoré sa uskutoční v roku 2015.

Najšialenejší, najlepší a najzábavnejší koncert roku. Päť hviezdičiek.“ (Financial Times)

V nadväznosti na obrovský úspech svojich aktuálnych koncertov vo Veľkej Británii, ktoré zožali nadšené recenzie od fanúšikov aj kritikov, globálna superstar Katy Perry oznámila, že sa znovu v roku 2015 vydá do Európy a predstaví sa v 16 krajinách so svojím ohromujúcim programom „Prismatic World Tour“.

február 2015:

 • 16.2. (pondelok) – Barcelona – Palau Sant Jordi [Španielsko]
 • 17.2. (utorok) – Montpellier – Park & Suites Arena [Francúzsko]
 • 20.2. (piatok) – Lyon – Halle Tony Garnier [Francúzsko]
 • 21.2. (sobota) – Milan – Mediolanum Forum [Taliansko]
 • 23.2. (pondelok) – Praha – O2 Arena [Česká republika]
 • 24.2. (utorok) – Krakov – Krakov Arena [Poľsko]
 • 26.2. (štvrtok) – Viedeň – Stadthalle [Rakúsko]
 • 27.2. (piatok) – Bratislava – Slovnaft Arena [Slovensko]

marec 2015:

 • 1.3. (nedeľa) – Zürich – Hallenstadion [Švajčiarsko]
 • 2.3. (pondelok) – Mníchov – Olympiahalle [Nemecko]
 • 4.3. (streda) – Antverpy – Sportpaleis [Belgicko]
 • 5.3. (streda) – Kolín nad Rýnom – Lanxess Arena [Nemecko]
 • 7.3. (sobota) – Herning – Jyske Bank Boxen [Dánsko]
 • 9.3. (pondelok) – Amsterdam – Ziggo Dome [Holandsko]
 • 12.3. (štvrtok) – Hamburg – O2 World Hamburg [Nemecko]
 • 13.3. (piatok) – Berlín – O2 World Berlin [Nemecko]
 • 15.3. (nedeľa) – Riga – Arena Riga [Lotyšsko]
 • 18.3. (streda) – Helsinki – Hartwall Arena [Fínsko]
 • 20.3. (piatok) – Oslo – Telenor Arena [Nórsko]
 • 22.3. (nedeľa) – Stockholm – Globe [Švédsko]

Do Bratislavy príde jedna z najväčších hudobných produkcií na svete. Napriek tomu, že je to koncert, ktorý sa bude konať v hale a nie vonku, do hlavného mesta sa blíži 30 kamiónov, vezúcich techniku, kostýmy, rekvizity, skrátka všetko potrebné na show. Pôjde vskutku o nevídaný zážitok, na ktorý vás všetkých Katy Perry pozýva prostredníctvom video-pozvánky osobne:

4Predskokankou svetovej superstar Katy Perry na jej bratislavskom koncerte, ktorý sa bude konať 27.februára, bude britský objav, dark-popová hviezda – mladučká Charli XCX.

Charli XCX – vlastným menom Charlotte Emma Aitchison sa narodila v Herdfordshire vo Veľkej Británii, škótskemu otcovi a indickej matke, ktorá však pochádza z Ugandy. Prvé skladby začala písať už ako 14-ročná. Jej prvý album, ktorý však nikdy oficiálne nevyšiel, vydala v roku 2008 pod názvom „14“. Nasledovali single ako „Stay Away”, „Nuclear Seasons“ a „You’re the One” z jej debutového EP „You‘re the One“. Po dlhšej odmlke Charli XCX vydáva v apríli 2013 jej debutový album „True Romance“ a v októbri 2014 jej druhý štúdiový album „Sucker“.

5Je spoluautorkou hitu Icona Pop – „I Love It“ a spolu s austrálskou rapperkou Iggy Azalea dosiahla medzinárodný úspech s hitom „Fancy“. Podľa časopisu Billboard je táto skladba piesňou leta 2014. Táto skladba sa udržala na vrchole amerického Singles chart celých 7 týždňov kraľovala americkému singlovému rebríčku od 7.júna a na jeho vrchole sa udržala počas siedmich týždňov.

Cesta na vrchol nebýva ľahká, o to sladšia však býva odmena. Je isté, že Charli XCX si vybrala ten správny smer. Svedčí o tom aj fakt, že si ju ako predskokana vybrala taká megahviezda, akou je Katy Perry.

Charli XCX na youtube.com:

The Fault In Our Stars I Charli XCX – Boom Clap I Official Video

Iggy Azalea – Fancy (Explicit) ft. Charli XCX

Katy Perry pre svojich fanúšikov pripravila VIP balíčky – Prism Hot, Prismatic Early Entry a Standing Reflection Section, ktoré okrem vstupenky obsahujú rôzne ďalšie služby a prekvapenia. Počet vstupeniek vyčlenených manažmentom Katy Perry na tieto VIP balíčky je limitovaný. Keďže sú už bezmála vypredané, nepremeškajte príležitosť a spravte si z tohto koncertu jedinečný zážitok zakúpením jedného z týchto VIP balíčkov.

Nepremeškajte možnosť vidieť tento koncert naživo už 27.2.2015 priamo v Bratislave!

Vstupenky a balíčky:

http://www.xl.sk/koncerty/katy-perry-prismatic-world-tour-2015-bratislava/buy

http://www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=600367

7pl

10

zdroj: TS /XL group/ + redakčne upravené Ľubomír Gabriš