Kapela Korn sa predstaví v Bratislave

Kapela Korn sa predstaví v Bratislave BOMBING

Formácia sa zastaví v apríli v Aegon aréne Národného tenisového centra v rámci turné k albumu The Serenity of Suffering (2016). Americká numetalová kapela Korn sa predstaví 4. apríla v bratislavskej Aegon aréne Národného tenisového centra. Formácia sa zastaví v hlavnom meste Slovenskej republiky v rámci turné k najnovšiemu albumu The Serenity of Suffering, ktorý vyšiel v piatok 21. októbra. Ako hostia sa predstavia skupiny Heaven Shall Burn a Hellyeah.

Formácia Korn už vystúpila v roku 2007 na festivale Hodokvas. Organizátor bratislavského koncertu Dušan Drobný, ktorý stojí aj za festivalom Topfest, má z vystúpenia veľkú radosť. “Samozrejme ma teší, že po desiatich rokoch sa dočkáme koncertu skvelej skupiny Korn, ktorá mala na našom letnom festivale účinkovať už v roku 2006, no kvôli ochoreniu v kapele to vtedy dopadlo ináč. Verím, že to bude skvelý ‘zahrievací’ koncert a dobrá pozvánka na náš letný Topfest 2017, ktorý už týmto koncertom naznačuje, že sa bude na čo tešiť,” uviedol organizátor.

Skupina sa predstaví v rámci turné napríklad aj 30. marca v pražskom komplexe Forum Karlín, o deň neskôr vo varšavskej Torwar Hall a 3. apríla vo viedenskom Gasometri. 

Kapela Korn vznikla v roku 1993 v kalifornskom Bakersfielde a jej zostavu momentálne tvoria spevák Jonathan Davis, gitaristi James “Munky” Shaffer a Brian “Head” Welch, basgitarista Reginald “Fieldy” Arvizu a bubeník Ray Luzier. Debutovú, eponymnú štúdiovku vydali v roku 1994, no nezaznamenali s ňou výrazný úspech. Známejšími sa stali až vďaka druhému albumu Life Is Peachy (1996), ktorý sa dostal na tretiu priečku amerického rebríčka Billboard 200. S nasledujúcimi štúdiovkami Follow The Leader (1998) a Issues (1999) tento rebríček už dobyli. Ďalších sedem štúdioviek sa tiež umiestnilo v prvej desiatke. Medzi ich najznámejšie skladby patria A.D.I.D.A.S., Freak On A Leash, Make Me Bad, Here To Stay, Thoughtless, Did My Time či Twisted Transistor. Zatiaľ získali sedem nominácií na Grammy, pričom dvakrát si sošku aj odniesli.

Zdroj: TS / Ján Kakaščík

Tags: