JUNIOR KELLY PRÍDE NA UPRISING 2014

JUNIOR KELLY PRÍDE NA UPRISING 2014 BOMBING

 

JUNIOR KELLY

Súpisku jamajských umelcov dnes dopĺňa náš ďalší roots reggae headliner. Na Uprisingu 2014 sa v česko-slovenskej premiére predstaví Junior Kelly, uvedomelý bojovník za spravodlivosť, slobodu a rovnosť, ktorý pre nás urobí na Zlatých pieskoch veľkú šou. Ten kto pozná Juniorovu tvorbu vie, že sa je na čo tešiť. Striktne kvalitné tracky a uvedomelé texty sú jeho značkou, riddimy, na ktoré nahráva a ľudí, s ktorými spolupracuje si starostlivo vyberá. Junior Kelly, vlastným menom Keith Morgan, 43-ročný rastafarián z kingstonského Spanish Townu nás zásobuje skvelou hudbu vyše 25 rokov, za ktoré stihol nahrať 10 vysoko kvalitných štúdiových albumov.
Prvým veľkým hitom, “Love So Nice” z roku 1999, držal dlhodobo prvé miesto v jamajských rebríčkoch. Na rovnomennom albume od VP Records sa nachádzajú aj ďalšie hymny: “Boom Draw”, “Hungry Days” alebo “Sunshine”. Na viacerých jeho albumoch sa objavili spolupráce s poprednými umelcami, ako sú Sizzla, Anthony B, Capleton, či Luciano. Z jeho nasledujúcej tvorby určite mnohí poznajú skladby “Rasta Shoud Be Deeper”, “Jah Give Me Strength”, “Blaze” a “Lots of Herb”.


Jedným z jeho najuznávanejších albumov je Red Pond z 2010, na ktorom pracoval štyri roky. V skladbách je inšpirovaný reálnymi životnými situáciami zo štvrte v ktorej vyrastal. Život v nej nemal nikdy ľahký, o čom svedčia aj piesne “She´s Gone”, “Nuttin Wrong With The World”, “Murderer”, či “Slackness”. Medzi najčerstvejšie skladby patrí spolupráca s brooklynskými Smiff N Wessun s názvom “Born and Raised”. Myseľ pozdvihujúce dielo Piece of Pie, je jeho najposlednejším albumom z minulého roka s veľkými trackmi “Rock Rock Rock”, “Been There” a “Dem a Wonder”. Junior Kelly sám seba označuje za perfekcionistu, čo dokázal aj v tomto prípade, a my sa už nevieme dočkať ako nám svoju show predvedie aj na Slovensku.

Zdroj: TS