Jozef Vlk pokrstí album Recycled výnimočným večerom v A4-ke

Jozef Vlk pokrstí album Recycled výnimočným večerom v A4-ke BOMBING

Slávnostné uvedenie originálneho portrétu výraznej osobnosti slovenského umenia prebehne už tento piatok (6. 5) o 20 hodine v bratislavskej A4-ke. Súčasťou slávnostného krstu nahrávky bude krátke predstavenie “my way home” Vlkovej Debris Company. Album pokrstí producent Robert Pospiš, skladateľ Martin Burlas a dramatik Peter Lomnický. Na posedení po krste predstaví svoj set Palo Čejka alias DJ Reverend. Pestrá kombinácia hostí korešponduje s charakterom unikátnej časozbernej nahrávky. Tá je obrazom viac než desaťročného tvorivého obdobia mimoriadne aktívneho autora, režiséra, skladateľa, hudobníka, performera a producenta.

Čerstvé CD je produktom Vlkovej spolupráce s viacerými divadelnými inštitúciami – SND, SKD Martin, Divadlom Štúdio Tanca v Banskej Bystrici, Milanom Sládkom, Baletom Bratislava, čiastočne aj s filmovou branžou a samozrejme Debris Company, Vlkovým ďalším dieťaťom. “Časozberná“ nahrávka vznikala v rôznych štúdiách, za rôznych situáciách a za rôznych podmienok. Aj preto je hudobný portrét Jozefa Vlka unikátnym svedectvom výrazného tvorcu umeleckého života. Dramaturgia albumu Recycled je unikátna aj v tom, že nerešpektuje pôvodné ideové zámery inscenácií z ktorých pochádza, ale je zoradená vo svojej vlastnej a prirodzenej logike.

Bola vyhodnotená samostatne, izolovane od pôvodného zámeru, ktorý viedol k jej vznikaniu, nezávisle od mizanscén v ktorých vytvárala svoju funkciu. „Toto recyklovanie starého do novej podoby pre mňa znamenalo úporné prehrabávanie sa v aktívnejších, či menej aktívnych spomienkach – na obale albume je stopa v piesku. Presne tak efemérna, akou je divadlo. Netrvá dlho a je zaviata. Keď do piesku stúpi ďalšia noha, vzniká ďalšia stopa. A piesok sa do nej valí, aby ju prirodzene zavial. Tak to chodí. Aj v divadle aj v živote. Recyklujeme svoje posolstvá, aby sa do nich sypal piesok,” uzatvára Jozef Vlk.

piatok 6. mája sa bude v bratislavskej A4-ke krstiť aj krátkym predstavením. V “my way homeVlkovej Debris Company sa predstaví tanečníčka Stanislava Vlčeková, na violončele bude hrať Roman Harvan, skladateľov dlhoročný spolupracovník. O mapping resp. projekciu sa postará Alex Zelina. Album Jozef Vlk – Recycled vychádza vo vydavateľstve Real Music House. Vznik nahrávky podporili Bratislavský samosprávny kraj, SozaHudobný fond. 

Zdroj: TS / Robert Pospiš / www.realmusichouse.sk