Jednou ranou na Sziget – report

Jednou ranou na Sziget - report BOMBING

Súťaž o to, ktorá česká alebo slovenská kapela zahrá na festivale Sziget 2016 v Budapešti, má svojich finalistov. Slovenská kapela Fúzy múzy a česká kapela Piano súťažia v hudobnom súboji na koncertoch v Bratislave, Brne a Prahe. Prvý koncert sa konal vo štvrtok 28. apríla v KC Dunaj.

Ako prví hrali skvelí hudobníci Piano z Prahy, krásnu citlivú hudbu aj energické rockové skladby. Piano je sólový projekt Mikoláše Růžičky (Republic of Two) a majú na konte dva albumy. Členovia kapely PianoMikoláš Růžička (spev, gitara, piano), Štěpán Růžička (basa), Jan Janečka (bicie) a Timon Svoboda (gitara). Na hudobníkoch je vidieť vášeň pre kvalitnú hudbu a na Szigete by boli dôstojnými zástupcami našich krajín.

Ako ďalší vystúpili slovenskí Fúzy múzy. Hudba z úplne iného spektra. Nazývajú sa ako “psycho-thriller” kapela. Koncert mal skvelú dekadentnú atmosféru, chalani boli výborne tematicky oblečení a najmä spevák vložil do vystúpenia aj divadelné prvky. Trio z Prešova podporil Dávid Kollár. Členovia kapely sú Stanislav Kořínek (bicie), Ľuboslav Krajňák (gitara) a Juraj Staviarsky (basa, spev). Kvalitní hudobníci majú parádny zvuk a ich hudba aj vystúpenie je rozhodne vhodné na export do zahraničia.

Bratislavský koncert nesúťažne podporila ďalšia formácia Wattican Punk Ballet z Budapešti, ale i Moskvy a sú to pôvodom arménski súrodenci. Ako žáner si uvádzajú psychedelic electronic freak punk rock. Bubeníčka a zároveň speváčka a gitaristka Gaya Arutyunyan dáva vystúpeniu úžasnú energiu a spolu s bratom Karenom Arutyunyanom, hrajúcim na gitaru, bicie a zvukové efekty, tvoria kvalitnú a zábavnú hudbu, ktorá rozhýbala publikum.

Diváci battlu mohli hlasovať za jednu z kapiel Piano a Fúzy múzy. Súboj pokračuje budúci víkend v Brne a Prahe, hlasy zo všetkých troch koncertov sa sčítajú a divácky najobľúbenejšia kapela vystúpi na festivale Sziget. Zároveň budú vylosovaní víťazi vstupeniek na Sziget spomedzi divákov každého koncertu.

Držíme palce kapelám aj divákom!

Text a foto: Martina Jarolínová

Tags: