Jamie Bower dnes zverejnil klip I Am

jamiebower iam

Jamie Campbell Bower naposledy strhol fanúšikov ako záporná postava Vecna zo seriálu Stranger Things. Dnes vydáva temný klip k svojej piesni I Am.

Štylizovaný ako kňaz so svojím podmanivým hlbokým hlasom spieva o boji dobra a zla v country šate. Opäť potvrdzuje svoje spevácke a pesničkárske kvality. Jeho prejav pripomína Davida Bowieho alebo Nicka Cavea, miestami počuť Briana Molka z Placeba. Do roku 2020 bol frontmanom britskej kapely Counterfeit, teraz sa sústreďuje na svoju sólo kariéru. Počas pandémie vydal niekoľko klipov a videí.

bower

Talentovaného herca mnohých tvárí videli diváci v seriáli Camelot či Stranger Things a vo filmoch Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street, Twiligh sága, Harry Potter, Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny a Mortal Instruments: Mesto z kostí. Aktuálne je obdivovaný pre fantastický výkon ako Vecna / Henry Creel v štvrtej sérii netflixového seriálu Stranger Things. Vecnov kostým a makeup vyžadoval až osem hodín pred každým natáčaním a Bower mu prepožičal aj svoj beštiálne hlboký hlas bez akýchkoľvek úprav. Vecna, ako ho vidíme na obrazovkách, je z 90 % skutočný, bez digitálnych úprav, a tak aj jeho hereckí kolegovia mali chvíľami čo robiť vyrovnať sa so zjavom kreatúry, ktorá pred nimi stojí.

Autor: Martina Jarolínová
Foto: Youtube