Jamajské slnko dorazí o týždeň do Bratislavy – UPRISING WINTER EDITION 2015

Jamajské slnko dorazí o týždeň do Bratislavy - UPRISING WINTER EDITION 2015 BOMBING 3

V piatok 20. novembra sa na Slovensko vráti na jednu noc leto. V Bratislavskom klube Ateliér Babylon sa uskutoční už 6. pokračovanie zimného reggae festivalu UPRISING WINTER EDITION. Organizátori pripravili fantastický program s dvomi reggae hviezdami a jedna veľká HIP-HOP legenda.

Celú akciu otvorí Bratislavská skupina Serpico Acoustic, ktorá je vedľajšákom Erika Šulca, ktorého všetci poznajú ako speváka zo skupiny Medial Banana. Serpico nemá ustálený repertoár ani členov kapely, zásadou je, že sa neskúša, ale improvizuje priamo na koncertoch. Všetko sa to deje za pochodu, naživo pred divákmi. Obľubou tejto posádky je prerábanie známych hitov, pričom žánrovo balansujú na pomedzí rocku, popu a reggae.

Na pódiu Ateliéru babylon sa predstaví aj jamajská reggae ikona ANTHONY B. Ako to už pri väčšine reggae interpretov býva, aj Anthony B začínal spevom v kostolnom zbore, neskôr fungoval ako deejay (mc) v Shaggy Hi-Power soundsystéme. Práve vtedy spoznal mnoho vplyvných interpretov, ktorí mu pomohli odštartovať kariéru reggae umelca, ktorý už v roku 1993 naspieval svoj prvý singel “The Living Is Hard“.

Keďže pochádza z vysoko veriacej rodiny, stavil na uvedomelejšie politické, či náboženské témy, čo mu už od začiatku kariéry prinieslo veľký úspech. Jeho tvorba je ovplyvnená veľkými umelcami, počnúc Bobom Marleym, Bunny Wailerom, Otis Reddingom, no najmä Peterom Toshom, čo je počuť aj v jeho hlase aj revolučnom postoji.

Dokopy vydal 28 albumov a niekoľko kompilácií. Na nich spolupracoval s množstvom interpretov, medzi ktorými sa objavili aj Snoop Dogg, Wyclef Jean, Bone Crusher, Seeed či Akon. V jeho predošlom albume z 2013-teho, Tribute To Legends, vzdal hold všetkým interpretom, ktorý ho počas jeho tvorby najviac ovplyvňovali a naspieval cover verzie ich najväčších hitov.

Obrovskou hviezdou zimného Uprisingu bude aj jamajská speváčka Tanya Stephens. Tanya bola k umeniu vedená už od malička a namiesto hračiek vždy radšej siahla po knihe. Ako songwriter patrí k jamajskej elite a vo svojich skladbách sa venuje sociálnym témam a spoločenskému tabu.

Jamajská hitmakerka prerazila v 90-tych rokoch a dnes má na konte množstvo úspešných hitov, kde prirodzene prechádza z chytľavých popových refrénov do melodického raggamuffin štýlu a miestami aj hovoreného slova. Tešiť sa môžete na jej zľahka prichrípnutý, sexy hlas a skladby ako “Yuh Nuh Ready Fi Dis Yet“, “These Streets“, “Boom Wuk” a aj jej najväčší hit “It’s A Pity“.

Hip-Hopový fanúšikovia si prídu na svoje pri koncerte Americkej rapovej legendy AFU-RAAfu-Ra, vlastným menom Aaron Phillip, sa na scéne prvýkrát objavil ako hosť na dvoch albumoch legendárneho rapera Jeru the Damaja, ale už viac ako pätnásť rokov je to práve Afu-Ra, u ktorého hosťujú iné hviezdy rapu – okrem iných napríklad Guru, GZA, M.O.P., Gentleman, Masta Killa, Ky-Mani Marley, Big Daddy Kane alebo RZA.

Pracuje s prominentnými producentmi ako Muggs, True Master, Needlez, či Ayatollah, ale ako dlhoročný člen Gang Starr Foundation predovšetkým s DJ PremieromAfu-Ra sa na Uprising vráti po 5 rokoch.

Lístky na UPRISING WINTER EDITION 2015 sa dajú kúpiť v sieti Ticketportal.

Lineup:

  • TANYA STEPHENS (Jamajka)
  • ANTHONY B (Jamajka)
  • AFU-RA (USA)
  • Serpico Acoustic (Slovensko)
  • Fadda Ekop (Slovensko)

 

uwe

Nezabudnite hlasovať za UPRISING v súťaži  European Festival Awards 2015

Uprising Reggae Festival súťaží s najlepšími festivalmi v Európe aj tento rok. Usporiadateľskou agentúrou sme boli nominovaní v European Festival Awards 2015 v kategórii Best Medium-Sized Festival. Hlasovanie prebieha do štvrtku 12.novembra do 19:00 a o víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhoduje verejné hlasovanie, z ktorého následne odborná porota vyberie celkových víťazov. Každý hlasujúci má možnosť vyhrať lístky na všetky víťazné festivaly. – zostávajú posledné hodiny tak podporte tento skvelý Slovenský festival.

Hlasovať môžete na https://www.surveymonkey.com/r/TLB8Z6C 

voteforus