Horúce železo francúzskeho elektra – DJ Brodinski vystúpi 27. novembra v

Horúce železo francúzskeho elektra – DJ Brodinski vystúpi 27. novembra v BOMBING

a

5te narodeniny kultového bratislavského klubu Nu Spirit budú naozaj veľké. Posledný štvrtok navštívi Bratislavu horúce želiezko francúzskeho elektra – Brodinski. Ako svoju podporu prinesie aj jedného z dôležitých mien na producentskej scéne menom Myd. Na warmupe a afterparty sa budú podieľať dôležité mená slovenskej klubovej scény, konkrétne Junior, Adam Marcciani, Purist DJs, The Rabbeats & UnclPete.

Bolo to len nedávno, čo Brodinski aka ‚new kid from the block‘ naskočil do elektronickej hudby ako tornádo a rozpútal neľútostný boj o trón s menami ako Busy P., 2 Many DJs, Tiga či Erol Alkan, a rozšíril tak kvalitnú elektroniku pre čo najviac ľudí. Ako sám hovorí, najradšej spolupracuje s inými ľuďmi, pretože samého ho tvoriť nenapĺňa. Neustály prísun nových nápadov a kolaborácií vyústilo napríklad do spoločného projektu Bromance!, za ktorým stojí jeho manažér Manu Barron.

Okrem častej produkcii a spoločným vystúpeniam majú aj vlastný merch s jednoduchým prvkami a názvom BMC. Ani spolupráca s jeho producentským kolegom Gessafelsteinom na seba nenechala dlho čakať a ich debutový singel sa postaral o pevné miesto medzi svetovou elitou. Spoločne tak produkovali tracky ‚Black Skinhead‘ a ‚Send It Up‘ na Kanyeho kontroverznom albume Yeezus. Okrem vždy a všade prítomného techna sa Brodinski netají svojou láskou k hiphopu, vďaka čomu spolupracoval s menami ako Danny Brown, Suicideyear či Kaytranada, ktorých single taktiež vychádzajú pod značkou Bromance. Okrem toho sa podieľal aj na spolupráci s Theophilom Londonom na nedávno vydanom albume a singly ‚Gimme Back The Night‘.

Od založenia ‚rodinného‘ labelu ubehlo už niekoľko mesiacov a za ten čas sa k nim pripojili viaceré osobnosti elektronickej scény, ako napríklad Louisahhh!!!, Club Cheval, Panteros666 alebo Monsieur Monsieur a stihli vydať 18 EPčiek. Povesť odviazaných parties a namakanej atmosféry z celého sveta podmienila hlavu labelu založiť rezidentné akcie na francúzskom Rinse FM a BBC Radio One, kde sa pravidelne predstavujú hostia z celého sveta.

Celosvetové turné, vlastná značka oblečenia, spoločný label, spolupráce s Kanye Westom a Theophillom Londonom len potvrdzujú silné postavenie francúzskeho elegána, ktorý v súčasnosti pracuje na debutovom albume. Jeho energické dvojhodinové vystúpenie by si nemal nechať ujsť žiadny z poctivých party animals.

EVENT: https://www.facebook.com/events/1465159210411758/

TICKETS: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19995

INFO:

 

LINKS: Brodinski DJ set at House Of Vans x Boiler Room Berlin

Brodinski electro DJ set Mixmag’s Lab

Brodinski – Dance Like Machines (Official Video)

Brodinski Ft. Theophilus London – Give Me Back The Night