Hey Emil a FOM slovenske beaty na vinyle aj hravy digital

cropped FOM COVER

Vydavateľstvo ajlavmjuzik prichádza s novinkami. Producent FOM a dizajnér, DJ, beatmaker HEY EMIL….

NewBeatsOnTheBlock logo
NewBeatsOnTheBlock logo

FOM – Lo-Series / NEW BEATS ON THE BLOCK

FOM pochádza z Topoľčian a venuje sa produkcii inštrumentálnych beatov s nádychom staroby. Prezývka FOM (Follow Original Message) odkazuje na zlatú éru rapu. Obdobie, ktoré je jeho najväčšou inšpiráciou. Tvorí beaty korenené jazzom a soulom, ktorých samplový základ kombinuje so špinavým Lo-Fi zvukom.

Album Lo-Series vychádza ako prvý diel beatovej série NEW BEATS ON THE BLOCK vydavateľstva ajlavmjuzik. Počas roka predstaví svoju tvorbu 5 lokálnych nováčikov. Každé 2 mesiace bude vychádzať digitálny album ďalšiemu “členovi kapely”. Ústredným motívom coveru je “block” v meste konkrétneho interpreta. Bodku za sériou dá na záver spoločný LP sampler.

Lo-Series je inštrumentálny album s jediným rapovým bonusom na konci. Postarali sa o neho Eremen a Prezident Lourajder. Album nájdete na všetkých obľúbených digitálnych platformách (Bandcamp, Spotify, Apple Music, Deezer, Google Play, Amazon, Tidal, Shazam), alebo Youtube s filmovou kolážou starých záberov.

HEY EMIL – FOR THE RECORD

Hey Emil je dizajnér, dj, beatmaker. Baví ho tiež socha, grafika a street art. Vo všetkých aktivitách prirodzene pláva a vzájomne ich prepája. Svoj grafický rukopis využil aj pre cover albumu For the record.

Jeho obsahom je sedem inštrumentálnych skladieb. Vysloviť spoločný žánrový menovateľ nie je jednoduché. Gro albumu tvoria nostalgické zlomené beaty, odkazujúce na jungle a rave éru. Chvíľami je to tiež house, ale Emilove hiphopové zázemie je zretelné naprieč celým albumom. Sloboda v tvorbe sa ukazuje naplno aj tu.

Videoklip k skladbe “a harp” animoval dlhoročný kamarát a kolega Tomáš Rybár alias Sicknico, s ktorým tvoria streetartovú PEKPEK crew. Emilove beaty v ostatnom čase doplnili albumy Prezidenta Lourajdera, spoločný Dropbox s Matysom a jeden zárez na skvelom albume Tempo od Ideu. Podobne ako v ich prípade aj For the record zvukovo doladil dvorný Gargle & Expel.

Album vyšiel taktiež ako LP platňa a digitálne ho okrem domovskej ajlavmjuzik.com nájdete na všetkých digitálnych platformách, ale aj v kamenných obchodoch s platňami v Bratislave, Prahe, Prešove, Košiciach … atď.