FRONTMAN SKUPINY FALLGRAPP JURAJ “JUREŠ” LÍŠKA V SCENE_FM

FRONTMAN SKUPINY FALLGRAPP JURAJ "JUREŠ" LÍŠKA V SCENE_FM BOMBING 1

Produkcia hudby ho absolútne pohltila už v časoch, keď dostal svoj prvý počítač s sic makerom. Juraja odjakživa fascinovalo spojenie klasických nástrojov a elektroniky a je toho názoru, že v hudbe je dovolené všetko. Fakt, že ho ovplyvnil zvuk Massive Attack, Bonobo, Zero 7 či Hansa Zimmera je cítiť aj v jeho súčasnej tvorbe. Debutový album “Rieka” sa stal najväčším slovenským hudobným objavom roku 2014 a zaslúži si všetky superlatívy, ktoré mu sú pripisované.

Zmes elektroniky, trip hopu, ambientu, popu, folku a lyrického textu. Kombinácia, ktorou si projekt Fallgrapp získal mnoho fanúšikov. “Mozgom“ skupiny je práve Juraj, ktorý ju vystaval len pred tromi rokmi. Vtedy sa Fallgrapp stali víťazmi talentovej autorskej súťaže Fatt Kools, dnes sú niekoľkonásobnými držiteľmi sošiek RHA a ďalším dôkazom ich úspechu je nejeden vypredaný koncert.

“Je možné objaviť všeličo zaujímavé, ale pochybujem, že je možnosť vytvoriť nový zvuk. Kreativita dnes tkvie skôr v kombinácii zvukov.“ Čo skombinuje vo svojich dvoch DJ setoch si vypočujeme dnes večer na Rádiu_FM.

Všetky podcasty relácie nájdete TU.
Všetky dj sety, ktoré odzneli v Scene_FM nájdete TU.
Scenu_FM nájdete aj na faceboku TU.

FALLGRAPP 3 FALLGRAPP 2 FALLGRAPP 7 FALLGRAPP 9 FALLGRAPP 10

FALLGRAPP 8

FALLGRAPP 6

 

Zdroj: TS /Petra Hankusová/