Fresh Out Of The Bus majú nový singel a filmový klip

Fresh Out Of The Bus majú nový singel a filmový klip BOMBING

Talentovaná alternatívna trojka prichádza s novinkou N.W.T.U.A. Natáčanie klipu na zamrznutom jazere si vyžadovalo precízne plánovanie. Nitrianski Fresh Out Of The Bus prichádzajú po čase s novým singlom. Atmosférický track s názvom N.W.T.U.A. vypustili včera večer. „Je to príbeh o tom, že každé ťažké obdobie vo vzťahu sa dá prekonať,” hovorí frontman Tom Löbb. Práve príbehovosť singlu chcela kapela podporiť silným videoklipom.

Bolo treba počkať kým zamrzne Neusiedlersee

Kameramanom klipu bol Nick Kollár, ktorý sa podieľal na väčšine klipov FOOTB, réžiu má na svedomí Michal Pusztay. Práve oni sa rozhodli pre netradičné riešenie nakrúcania. Aby dosiahli špecifický efekt, celý klip točili na klasický filmový materiál.

Viem, že chalani z FOOTB si pri tvorbe nikdy nič nezľahčujú, tak sme sa na to pozreli rovnako,“ hovorí Kollár. Natáčanie prebiehalo v Bratislave a na zamrznutom jazere Neusiedlersee v Rakúsku, a muselo byť presne naplánované. „Nevýhodou točenia na film je, že na zábery čakáte až do vyvolania,” ozrejmuje Kollár.Avšak výsledok stojí za to.

Okrem nového singlu a klipu majú Fresh Out Of The Bus ďalšiu dobrú správu. Nitrianske trio, ktoré má za sebou koncerty s japonskou kapelou Tricot, či s indie princeznou Princess Chelsea, vystúpenia na festivaloch Pohoda, Rock For People či Grape, zažije tento rok svoju ďalšiu veľkú festivalovú premiéru. V júli sa predstavia na českom Colours of Ostrava.Colours je pre nás splnený sen, veľmi sa do Ostravy tešíme,” dodáva Löbb.

Novinku Fresh Out Of The Bus N.W.T.U.A. si môžete najbližšie naživo vypočuť v bratislavskom klube Hopkirk, kde kapela vystúpi 6. mája.