Fink a Jazzanova sa na Slovensku zdržia o čosi dlhšie, vystúpia aj v Banskej Štiavnici!

Fink a Jazzanova sa na Slovensku zdržia o čosi dlhšie, vystúpia aj v Banskej Štiavnici! BOMBING

plagat JAZZA_FINK

Britský gitarista a spevák Fink a nemecká formácia Jazzanova s  americkým spevákom Paulom Randolphom sa na Slovensku začiatkom leta zdržia o čosi dlhšie. Po festivale BA City Beats, na ktorom vystúpia v piatok 20. júna, sa vyberú smerom na východ – do jedného z najkrajších slovenských miest – Banskej Štiavnice. Tá bude dejiskom mladšej sestry bratislavského festivalu s podobným názvom – BS City Beats. Štiavnická verzia podujatia bude rovnako ako tá bratislavská trvať dva dni – od 20. do 21. júna, pričom Fink a Jazzanova sa na amfiteátri tohto banského mesta predvedú v sobotu 21. júna. Pre oboch interpretov to bude stredoslovenská premiéra.

“Pri festivale BA City Beats vychádzame z predpokladu, že kvalitná hudba patrí do pekného prostredia. Nábrežie Dunaja v Bratislave takým je, no svoje čaro majú aj ďalšie miesta na Slovensku, medzi ktorými nemôže chýbať Banská Štiavnica. Ako miesto pre koncerty nás lákala už dlhšie, no až tento rok sme sa rozhodli, že naše predstavy skúsime pretaviť do realizácie festivalu,” uvádza Ján Papač, PR manažér festivalu BS City Beats a dodáva: “Festival BS City Beats je zároveň odpoveďou na otázku, či musia byť všetky festivaly na západe Slovenska. A len budúcnosť ukáže, či je Banská Štiavnica na takéto podujatie pripravená…”

Permanentky na festival BS City Beats sú oddnes v predpredaji v sieti Ticketportal. Prvých 100 dvojdňových lístkov stojí v predpredaji 23 eur, ďalšia séria permanentiek bude stáť 25 eur.

Od brightonského skladateľa, speváka, DJa a producenta Finka môžete čakať šikovné narábanie s elektronikou, prvkami blues, folku i dubu a zvuk všadeprítomnej akustickej gitary. Muzikant, ktorý vydáva v prestížnom britskom labeli Ninja Tune, naposledy participoval na posmrtnej nahrávke Amy Winehouse a vydal živý album Fink Meets The Royal Concertgebouw Orchestra (2013). Najnovšie zaujal piesňou Move, ktorú nahral v slávnych Abbey Road Studios s Johnom Legendom. Ich spoločné dielo sa nachádza na soundtracku k filmu 12 rokov otrokom (2013) režiséra Stevea McQueena oceneným Zlatým glóbusom.

Jazzanova vznikla v roku 1995 v Berlíne ako zoskupenie producentov a dídžejov. Vo svojej tvorbe sa snažili ukázať novú, modernejšiu tvár jazzu a funky v kombinácii s elektronikou. Po niekoľkých rokoch ale dospeli k zisteniu, že potrebujú nový, bohatší zvuk, a preto vytvorili projekt so “živými” inštrumentalistami. Práve pod názvom Jazzanova Live feat. Paul Randolph sa predstavia aj v Banskej Štiavnici. Kapela sa naposledy prezentovala živákom Funkhaus Studio Sessions (2012), ktorý obsahuje 14 skladieb vrátane singla I Human. Na  ďalšie nové veci si fanúšikovia museli počkať dva roky. Ich čakanie skončilo len nedávno, keď Jazzanova zverejnila nový singel Now There Is We.

Fink – This Is The Thing
http://www.youtube.com/watch?v=FPCeA5Vl29k  
RCO meets Fink – Yesterday Was Hard On All Of Us
http://www.youtube.com/watch?v=qvsfRSm9Au4
Jazzanova feat. Paul Randolph – I Human
http://www.youtube.com/watch?v=2UkHUcO2Itg
Jazzanova feat. Paul Randolph – Let Me Show Ya
http://www.youtube.com/watch?v=ETfJAxTnEnc

Viac info na:
www.jazzanova.com
www.finkworld.co.uk
www.facebook.com/BACityBeats