Festival Grape obohacuje svoj lineup o elektroniku – Dirtyphonics, Kollektiv Turmstraße a Georgea FitzGeralda

Festival Grape obohacuje svoj lineup o elektroniku - Dirtyphonics, Kollektiv Turmstraße a Georgea FitzGeralda BOMBING
Organizátori festivalu GRAPE prichádzajú s novými menami. Tento krát sa dočkali fanúšikovia elektronickej hudbu. Už tak zaujímavý program doplnia ďalšie skvelé mená. 

Dirtyphonics sú hviezdami drum and bassu a dubstepu až hybridu. Pochádzajú z Francúzska, odkiaľ sa okrem iného vykľuli aj rôzne ďalšie legendárne mená elektronickej hudby. Trio v zložení Charly Barranger, Julien Corrales a Julien Lignon vydalo svoj debutový album Irreverence v roku 2013 aj napriek tomu, že chalani spolu pôsobia už od roku 2004 a za sebou majú spolupráce so Skrillexom, britskými Foreign Beggars či Steveom Aokim. Nerobí im problém miešať napríklad metal, drum and bass či drumstep.

Nemecká dvojka Kollektiv Turmstraße pochádza z nemeckého Hamburgu. Žánrovo sa cítia doma v house až minimal techne a počúvanie ich skladieb pôsobí ako pastva pre dušu. Duo Christian Hilscher a Nico Plagemann sa spoznali pred 19 rokmi, kedy sa stretli na akcii, kde boli obaja náhodou zabookovaní a podľa nich “bolo nevyhnutné, aby sa skamarátili“. Aj napriek tomu, že single vydávali už dlhšie, ich debutový album Verrückte Welt uzrel svetlo sveta až v roku 2006. Posledné EP s názvom Sry I’m late vydali pod Solomunovým Diynamic v roku 2015 a minulý rok vystúpili aj na Tomorrowlande Belgicku či Brazílii. 

George FitzGerald je britský DJ a producent žijúci v kolíske techna, Berlíne. Jeho produkcia ti ponúkne viac melodický house a garage spojený s tvrdými a nabitými techno bicími, na ktorých sa budeš doslova vlniť. George vydal svoj debutový album Fading Love pred dvoma rokmi a za sebou má napríklad vystúpenie v legendárnom londýnskom klube Fabric. Viackrát odohral svoje Boiler Room sety a dokonca ho neminul aj Essential Mix v BBC Radio 1.

Grape festival bude toto leto v dňoch 11. a 12. augusta na Letisku Piešťany. Predstavia sa napríklad The Naked and Famous, Two Door Cinema Club, Moderat, Tom Odell,Metronomy, Aurora, Cigarettes After Sex a Júniús Meyvant. Ak chceš byť informovaný aj naďalej, sleduj Grape na Facebooku alebo www.grapefestival.sk, kde si môžeš zakúpiť lístky.

 

Zdroj : TS