Festival BeeFree má pred sebou 15. ročník, z Piešťan sa sťahuje do Trenčína

Festival BeeFree má pred sebou 15. ročník, z Piešťan sa sťahuje do Trenčína BOMBING

BeeFree festival 2013Festival BeeFree, ktorý je najväčšou tanečnou akciou na Slovensku, sa toto leto uskutoční už po pätnásty raz. Dejiskom jubilejného ročníka jedinečného podujatia bude letisko Trenčín, kam sa akcia presťahuje z Piešťan. Výhodou trenčianskeho letiska je, že sa nachádza mimo mesta, a tak sa budú môcť návštevníci celý čas baviť bez toho, aby tým niekoho rušili. Rovnako ako v minulých rokoch sa BeeFree uskutoční počas posledného júlového víkendu, konkrétne 26. a 27. júla 2013.

Nič sa nemení ani na skutočnosti, že festival bude opäť zadarmo a ponúkne vystúpenia viac ako 150 dídžejov na piatich pódiách. Tie budú znova rozdelené podľa žánrov drum and bass, house, trance, techno a techhouse. Hudobná produkcia bude trvať nepretržite 36 hodín. Prihlasovanie dídžejov organizátori spustili v utorok 18. júna. Formulár je dostupný na oficiálnej stránke festivalu www.beefree.sk. Finálny line-up bude známy približne dva týždne pred začiatkom festivalu.

BeeFree sa po prvý raz konal v roku 1999, kedy sa konal vo Vodnej veži v Bratislave. V priebehu nasledujúcich rokoch sa uskutočnil na nádvorí petržalskej Incheby (2001 – 2004), na bratislavských Zlatých Pieskoch (2005 – 2006), na jazere v Hornej Strede (2007 – 2010) a naposledy v Piešťanoch (2011 – 2012). Akcia má dnes už svoje pevné miesto na festivalovej mape Slovenska, pričom každoročne ju navštevuje asi 15-tisíc prevažne mladých ľudí. Približne toľko ich organizátori očakávajú aj na 15. ročníku podujatia.

Videá z BeeFree 2012:

http://www.youtube.com/watch?v=qTN3FHUD5K0

http://www.youtube.com/watch?v=BOfi5kuYpf8

Viac info na:

www.beefree.sk

www.facebook.com/beefreefestival

www.twitter.com/BeeFreeFestival