EMILIANA TORRINI – PRVÝ INTERPRET BAŽANT POHODY 2012

EMILIANA TORRINI – PRVÝ INTERPRET BAŽANT POHODY 2012 BOMBING

Prvým potvrdeným interpretom letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2012 je islandská hudobníčka Emiliana Torrini. Famózna speváčka mala v Trenčíne hrať v roku 2009, po neuskutočnenom vystúpení vyjadrila želanie, že sa chce na letisko ešte vrátiť.

 

Emiliana Torrini nahrala niekoľko nádherných albumov. Jej koncerty skutočným sviatkom hudby, z jej často krehkých pesničiek ide naživo ohromná sila,hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.Mali sme možnosť spoznať Emilianu aj v zákulisíje radosť byť promotérom, ak robíte s takými úžasnými ľuďmi ako je ona.”

 

Emiliana Torrini aj zásluhou svojho talianskeho otca študovala operný spev, takže k hudbe mala blízko od malička. Svoje prvé tri platne nahrala ešte doma na Islande v rokoch 1994 1996. štvrtou Love In The Time Of Science však prerazila aj za hranicami, ďalšie dva albumy Fishermans Woman a zatiaľ posledný Me and Armini jasným dôkazom, že Emiliana nielen nádherný hlas, ale skladá aj úžasné skladby. V súčasnosti sa pripravuje na nahrávanie ďalšieho albumu, veríme, že v lete si budú môcť návštevníci vypočuť aj nové skladby. Emiliana bude určite ozdobou programu Bažant Pohody 2012.

 

Kapacita festivalu zostáva 30 000 návštevníkov, tento rok bol festival vypredaný ešte v predstihu. Permanentky na všetky tri dni festivalu stoja v súčasnosti 85 eur, k dispozícii v online shope organizátorov shop.pohodafestival.sk, v sieti Ticketportal a u oficiálnych predpredajcov, ktorí uvedení na stránke festivalu. V predpredaji v ponuke aj vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, parkovanie pre osobné automobily i karavany.

 

Viac informácií o festivale Bažant Pohoda nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.