Elections in the Deaftown sa stretli s mimozemskou kultúrou. Aspoň v novom klipe Plane Crash

Elections in the Deaftown sa stretli s mimozemskou kultúrou. Aspoň v novom klipe Plane Crash BOMBING

Bubeník slovenskej skupiny Elections in the Deaftown Ľuboš Šamaj mal veľký sen – veľmi rád by sa dožil toho, ako príde na zemeguľu nás pozemšťanov navštíviť niekto z vesmíru. Dokonca, aby ho mimozemšťania uniesli. V novom videoklipe ku skladbe Plane Crash sa mu tento sen konečne splnil, stretu s mimozemskou civilizáciou sa však nevyhli ani ostatní členovia stále známejšej formácie.

Všetkých v kapele nás táto téma baví. Vesmír ako taký nás inšpiruje aj po hudobnej stránke,“ hovorí frontman EITD Lukáš Zdurienčík. Preto všetkých potešilo, že rovnakú záľubu má aj režisér Filip Knoll, ktorému poslali nové skladby, či by si nejakú nevybral a nenakrútil klip. „Je fascinovaný filmami z mladosti, najmä od Stevena Spielberga, ale aj seriálom Akty X. Vždy hovoril, aká je to veľká škoda, že takéto veci u nás nevznikajú ani v krátkych formátoch, ako napríklad v hudobných klipoch,“ prezrádza Lukáš, ako došlo k nápadu nakrútiť klip zo sveta science fiction.

Keď mi chalani poslali demonahrávky nových songov, hneď sa mi pospájali nitky v hlave. Sci-fi dovoľuje obrovskú slobodu,“ dodáva Filip Knoll. „Skladba Plane Crash bola automaticky voľba číslo jeden. Aj keď pravdou je, že klip by atmosférou pasoval aj k niektorým ďalším piesňam z nového albumu.“

Nakrúcalo sa v okolí Považskej Bystrice, ale aj v rodnej dedinke kapely – Papradno, na ktorú sú chalani stále hrdí, aj keď už všetci pracujú a žijú v Bratislave. Dokonca sa vrátili do priestorov bývalej materskej škôlky, kde mali kedysi svoju prvú skúšobňu. „Nakrúcali sme tri dni, čo je trikrát viac ako nám trvalo natáčanie našich predchádzajúcich videoklipov. Každý deň boli na pľaci dvaja členovia, posledný deň si svoje odrobil piaty a robili sme na spoločnej scéne.“

Vo filme si každý z hudobníkov žije svoj mikropríbeh, keď sa nad zemou objaví zvláštne teleso. A všetko sa zrazu zmení, aj oni samotní. Na klipe vidno kus poriadnej filmárskej práce, ale aj nevšedné vizuálne efekty mladučkého Benjamina Števuliaka, ktorý na nich pracoval popri príprave na maturitné skúšky. Svoje herecké party si však museli muzikanti odohrať sami. „Nikto svojim hereckým kumštom nevynikal, respektíve nikto výrazne nezaostával. Treba však povedať, že náš basgitarista odjakživa hovorieval, že by bol z neho výborný herec,“ smeje sa Lukáš.

Viac info: