Dušan Antalík po dvadsiatichdvoch rokoch prináša sólový album FIKCIA

Dušan Antalík po dvadsiatichdvoch rokoch prináša sólový album FIKCIA BOMBING

Zakladateľ, dnes už legendárnej skupiny TEAM,  Dušan Antalík ponúka po dlhých  dvadsiatichdvoch rokoch sólový album s názvom FIKCIA. Desať skladieb, ktorých autorom je samotný Dušan Antalík hudobne i textovo, si autor sám aj naspieval. Fúzia rocku a popu odzrkadľuje život muzikanta, ktorý so svojou kapelou TEAM dosiahol maximum v česko-slovenských pomeroch. Ponúka osobnú výpoveď,  v niektorých momentoch až veľmi intímnu, rovnako aj pohľad skúseného hudobníka na súčasný svet.

Počin Fikcia otextoval samotný autor hudby Dušan Antalík.Texty ponúkajú môj súčasný pohľad na svet, na život okolo nás a snažil som sa napísať si  úst tak, aby som nimi povedal čo chcem, ale aby sa mi to dobre aj spievalo,“ – vysvetľuje Dušan Antalík, prečo sa chopil pera aj pri textoch a pokračuje: „Trvalo to 22 rokov, kým som sa k nemu dopracoval, ale potreboval som si usporiadať rodinný život, čo ma stálo nemálo síl a času. Človek môže skutočne tvoriť,  keď je spokojný a šťastný aj v súkromí.

Na abume pracoval intenzívne rok a pol, práca bola prerušovaná veľkým turné so skupinou  TEAM a unplagged turné s rovnomennou kapelou.  Dušan prezrádza ako to vyzerá, keď tvorí: „Hudobníci to poznajú, zatvorím sa do štúdia a vtedy neexistuje nič, len muzika. No nevydržim v kuse byť tam viac ako dva-tri dni. Potom si potrebujem oddýchnuť, získať nadhľad a triezvejší pohľad. Trpím na perfekcionizmus.

Dušan ďalej hovorí, že pri skladaní hudby a textu sa snaží do diela dostať práve to, čo momentálne prežíva, cíti, napriek situácii okolo seba či u nás alebo vo svete je optimista a verí, že zvíťazí zdravý rozum, cit a láska.

Predchádzajúci sólový abum muzikanta Dušana Antalíka vyšiel v roku 1995 a mal názov 911, kde rovnako autorom hudby, aranžmánov i réžie bol samotný Dušan, no texty vtedy písal Milan Jakubík. Dušan Antalík na 911-tku  spomína rád a aj dnes má pocit, že sa zaň nemusí hanbiť. „Album 911 je rockom nadupaný, dobre sa počúva aj dnes, čo ma teší,“ – nostalgicky sa zamyslí Dušan Antalík a pokračuje: „Vtedy som si dokázal, že viem urobiť aj sólový album.