Držiteľka Mercury Prize Speech Debelle zavíta do Bratislavy

Držiteľka Mercury Prize Speech Debelle zavíta do Bratislavy BOMBING

Britská raperka, speváčka a aktivistka Speech Debelle, ktorá v roku 2009 získala prestížnu Mercury Prize, začiatkom jesene zavíta na Slovensko. Rodáčka z Londýna vystúpi so sprievodnou kapelou v utorok 25. septembra po 22:00 v Nu Spirit Clube. Na akcii sa predstaví aj dídžejské duo Vec a Junior. Vstupenky na koncert hudobníčky, ktorá vo svojich skladbách kombinuje politicky a sociálne angažovaný rap a poetiku každodenného života so sexi atmosférou, sa predávajú už za 12 eur.

Speech Debelle získala Mercury Prize za najlepší britský alebo írsky album roka zásluhou debutovej nahrávky Speech Therapy (2009), ktorá vyšla na nezávislom labeli Big Dada, patriacom pod vydavateľstvo Ninja Tune. Na slávnostnom ceremoniáli v Londýne hudobníčka po zisku ocenenia poďakovala svojej rodine a muzikantom, ktorí sa podieľali na vzniku albumu.
V zákulisí neskôr novinárom prezradila, že v začiatkoch ju výrazne inšpirovala jedna z víťaziek Mercury Prize – Ms. Dynamite. “Vyzerala ako ja, rozprávala ako ja a tak som si pred rokmi povedala, že aj ja by som mohla byť ako ona,” uviedla speváčka s občianskym menom Corynne Elliot, ktorá sa v roku 2009 presadila v konkurencii interpretov ako Florence and the Machine, Kasabian,La Roux, Lisa Hannigan či Bat For Lashes.

 

 

 

foto: http://static.guim.co.uk

zdroj: sita