Drake vzdá poctu Wu-Tang Clanu

Drake vzdá poctu Wu-Tang Clanu BOMBING

drake

Kanadský raper, spevák a herec Drake zverejnil tracklist svojej pripravovanej tretej štúdiovky Nothing Was The Same, ktorá vyjde 24. septembra. Nahrávka bude obsahovať trinásť skladieb, pričom na deluxe verzii budú ďalšie dve piesne.Úspešný zástupca novej hip-hopovej generácie si na nahrávke uctí aj legendy 90. rokov.

Ako single Drake zatiaľ predstavil skladby Started From The Bottom a Hold On, We’re Going Home. Fanúšikov klasického hip-hopu v trackliste ihneď zaujme štvrtá skladba s názvom Wu-Tang Forever. Podľa Drakea je inšpirovaná rapom 90. rokov a inštrumentálka by mala pripomínať klasiky od legendárnej formácie Wu-Tang Clan s “cinkajúcim pianom a nezadržateľnou paľbou bicích”. Ako hostia sa na novinke Nothing Was The Same predstavia Jay Z, 2 Chainz, Big Sean, Detail a Majid Jordan.

Dvadsaťšesťročný raper, celým menom Aubrey Drake Graham, po odchode zo strednej školy začínal ako herec v seriáli Degrassi: The Next Generation (2001). Na hudobnej scéne debutoval v roku 2006 mixtapom Room For Improvement, neskôr vydal štúdiové albumy Thank Me Later (2010) a Take Care (2011), ktoré sa oba umiestnili na prvej priečke amerického rebríčka Billboard 200 a tiež sa stali platinovými. Na konte má jednu Grammy, ďalej napríklad štyri Juno Awards, šesť BET Awards či dve Teen Choice Awards. Ako herec sa okrem spomínaného seriálu Degrassi: The Next Generation objavil napríklad v snímkach Charlie Bartlett (2007) alebo Breakaway (2011).