Dnes nás opustil frontman skupiny Motörhead – Lemmy Kilmister

Dnes nás opustil frontman skupiny Motörhead - Lemmy Kilmister BOMBING

Frontman kapely Motörhead, Lemmy Kilmister dnes v noci podľahol veľmi agrasívnej rakovine o ktorej sa dozvedel len pred tromi dňami. Úmrtie oznámila apela na svojej facebookovej stránke.

The Guardian vo svojom článku napísali: “Až do svojej smrti, ktorá prišla štyri dni po jeho sedemdesiatych narodeninách, bol pripravený obísť celú Európu zo 40. výročím tour kapely Motörhead. Napriek svojim vážnym zdravotným problémom, vrátane cukrovky, sa Kilmister zo svojim doktorom dohodol na tom, že vymení whiskey za vodku. Nikdy ale nechcel prestať koncertovať.

https://www.youtube.com/watch?v=GlecTBevmzc

Skupina sa mala predstaviť 17. februára v Bratislavskej Aegon aréne Národného tenisového centra. Viac informácií o koncerte prípadne lístkoch vás budeme informovať, prípadne sledujte agentúru Octopus promotion

https://www.youtube.com/watch?v=b8V7ph6JR84

Celým menom Ian Fraser Kilmister sa narodil 24. decembra (december) 1945 a svoju hudobnú kariéru odštartoval vo svojich pätnástich rokoch, keď začal koncertovať s miestnymi kapelami. Bol to ale až rok 1972, kedy sa pridal k skupine Hawkwind, aby hral na basgitaru, hoci sa s ňou nemal žiadne predchádzajúce skúsenosti. Potom, čo bol kapelou o tri roky neskôr vyhodený, si založil vlastnú, dnes už legendárnu skupinu Motörhead. Je však veľmi nepravdepodobné, že bude po smrti Lemmyho kapela pokračovať.

Zdroj foto: rollingstone.com