DJANGO DJANGO AJ IGGOR CAVALERA ZO SEPULTURY NA BAŽANT POHODE 2013

DJANGO DJANGO AJ IGGOR CAVALERA ZO SEPULTURY  NA BAŽANT POHODE 2013 BOMBING

Do programu letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2013 pribudli ďalšie zaujímavé mená. V druhý júlový týždeň sa na trenčianskom letisku predstavia aj britská skupina Django Django, brazílsky projekt Mixhell a české kapely Pražský výběr a Prago Union.

 Mladá londýnska skupina Django Django patrí jednoznačne k najzaujímavejším objavom súčasnej hudobnej scény. Ich debutový eponymný album sa objavuje v takmer všetkých dôležitých rebríčkoch najlepších nahrávok roka, vyslúžil si dokonca nomináciu na Mercury Prize pre najlepší britský album. Django Django sme videli na jar v texaskom Austine, bol to uhrančivý koncert, chalani parádne hrajú aj spievajú, je to skvelé súčasné indies.

Za projektom Mixhell stojí Brazílčan Iggor Cavalera, považovaný za jedného z najlepších bubeníkov všetkých čias. Renomé si vybudoval vo svojej pôvodnej trash metalovej kapele Sepultura, v súčasnosti pôsobí aj so svojim bratom Maxom v heavy metalovej formácii Cavalera Consipracy. Iggor však inklinuje aj k iným hudobným žánrom, čoho dôkazom je aj elektronický Mixhell, ktorý založil so svojou manželkou Laimou Leyton. Laima mixuje, Iggor hrá na bicie, nazvime to – niečo ako disco metal…

 Legendárna česká skupina Pražský výběr sa tento rok vrátila na koncertné pódiá v kompletnom pôvodnom zložení a české médiá o ich vystúpeniach píšu samé superlatívy. „Comeback hodný skutečných rockových hvězd!“ napísali Novinky.cz. „Staří pardálové dokázali, že na to pořád mají!“ dodal denník MF Dnes. Legendárna kapela zahrá v otvárací štvrtkový večer Bažant Pohody 2013 hneď dva hodinové koncerty – najskôr odohrajú kultový album Straka v hrsti, kde speváka a klávesistu Michaela Kocába, gitaristu Michala Pavlíčka a basáka Viléma Čoka doplní bubeník Jiří Hrubeš, potom zase album Výběr, kde Hrubeša nahradí Klaudius Kryšpín.

 Ako hovorí aj názov, z Prahy pochádza aj ďalší český interpret – Prago Union. Projekt jedného z lídrov českej scény, rapera Kata, patrí k špičke českého hip hopu. Žiadne pózy a klišé, ale skvelá hudba a výborné texty. Prago Union budú v Trenčíne hrať s Champion Sound Livě bandom.

Na sedemnásty ročník festivalu Bažant Pohoda, ktorý sa uskutoční 11. až 13. júla 2013, je doteraz potvrdených 24 interpetov: Nick Cave & The Bad Seeds, Amon Tobin – Two Fingers DJ Set, Kaiser Chiefs, Justice DJ Set, Buena Vista Social Club, Erol Alkan, Django Django, Anthony Joseph & The Spasm Band, O.Children, Cathy Davey, Kouyaté-Neerman, Mixhell, Maia Vidal, Café Aman Istanbul, Bonga, Skip & Die, Batida, Dubioza Kolektiv, Pražský výběr, Prago Union, Zrní, Kubo Ursiny a Provisorium, Para a Malalata.

Viac informácii nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

zdroj: TS