DeFuckTo s klipem na skladbu Deja Vu

DeFuckTo s klipem na skladbu Deja Vu BOMBING

Na začátku letošního roku oběhla domácí scénou překvapující zpráva o chystaném návratu zlínské kapely DeFuckTo, která za sebou svým odchodem zanechala tisíce hladovějících fanoušků. Mnozí nevěřili, někteří pochybovali, většina ale se zvědavostí očekávala, jak budou jedni z průkopníků hip-hopu v Česku znít v roce 2010.

V dubnu přišla odpověď v podobě nového alba Deja Vu a záhy po vydání CD následoval první videoklip na singl „To Neřeš“. V tu dobu už bylo jasné, že DFT se vrací nekompromisně zpět a to přímo na vrchol scény, odkud před 4 lety odešli.

Dominantou prvního klipu bylo jeho zpracování bez jediného střihu, naopak druhý klip na track „Deja Vu“, se kterým DFT přichází právě teď, se chlubí hned 222 střihy. Až tak si s jeho zpracováním vyhrál jeho tvůrce Drahoslav Lysák z produkční skupiny Optical PRO. Textem DeFuckTo připomíná období, kdy odešli ze scény, objasňují důvody proč se tak rozhodli a taky to, co je přimělo dát se zase zpátky dohromady. Singl Deja Vu patří k těm skladbám z alba, které ukazují novou, moderní tvář kapely a nenechává na pochybách, že i přes viditelný progres „s DFT není hip-hop mrtvý“.

Links

Deja Vu (videoklip): http://www.youtube.com/watch?v=1yjZmG5wcjU

To Neřeš (videoklip): http://www.youtube.com/watch?v=Nbnzb2LVPVM

DFT oficiální Facebook: http://www.facebook.com/pages/Defuckto/233703133121